Yükleniyor...

Ünlü Milyarder: Bitcoin Fiyatı 1 Milyon Doları Görebilir!

Bitcoin yatırımcısı ve milyarder Chamath Palihapitiya, mevcut Bitcoin fiyatının gerçek değerinden oldukça uzakta olduğunu düşünüyor.

chamath

Bitcoin yatırımcısı ve milyarder Chamath Palihapitiya, mevcut Bitcoin fiyatının gerçek değerinden oldukça uzakta olduğunu düşünüyor. Milyarder bazı koşulların gerçekleşmesi halinde BTC fiyatının 1 milyon dolara ulaşabileceğini söylüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin fiyatının 1 milyon doları görmesi mümkün olabilir! En azından milyarder Chamath Palihapitiya böyle düşünüyor. Chamath eski bir Facebook yöneticisi ve şu anda da Venture Capital fonu Social Capital’in CEO’sudur. Milyarder, Morgan Creek Digital Assets’in ortağı Anthony Pompliano ile yaptığı konuşmasında bu tahmininden bahsetti.

Palihapitiya, Bitcoin fiyatları yaklaşık 80 doları gördüğünde Bitcoin yatırımına girdiğini belirtiyor. Ayrıca bir zamanlar tüm Bitcoinlerin yaklaşık %5’ine sahip olduğunu iddia ediyor.

Asıl Sorun Oynaklıktır

Milyarder yapılan röportajda, Bitcoin’in rezerv para birimi olarak durumu hakkında konuştu. Bitcoin’in rezerv para olma potansiyeline sahip olduğunu, ancak oynaklığının lider kripto para biriminin küresel anlamda benimsenmesini engellediğini söyledi. Chamath ayrıca Bitcoin’in küresel piyasalar için iyileşme aracı olarak da avantajlı olduğunu belirtti.

Chamath Bitcoin’in çalkantılı doğasının şu anda ona karşı bir etken olduğunu belirtti. Ayrıca farklı pazar türleri arasındaki korelasyon üzerinde de durdu:

“Borç piyasalarından daha önemli olan tek piyasa para piyasalarıdır. Bu piyasalar daha fazla piyasa katılımcısının pazarda aktif olmasına izin verir, böylece katılımcılar işlerini yürütürken kritik bir destek olarak bu piyasaları kullanabilirler. ”

Milyarder, Bitcoin’in ise bu rolü neden yerine getiremediğini belirtti:

“Bitcoin’i etkin bir şekilde kullanamazsınız. Bu durum ise Bitcoin’i günlük traderlar’ın ve spekülatörlerin yarattığı gettoya itmektedir ve şu anda bulunduğumuz konum tam da burasıdır.”

Bitcoin tutkunu milyarder, Bitcoin fiyatlarının istikrar kazanması için gereken koşulları da belirtti. Kripto para biriminin birçok kişi tarafından güvenli liman olarak görülebileceğini söyledi.

“Bu geçişin şekilleneceği önümüzdeki 10 yıl boyunca, kendinizi korumak için çok fazla zamanınız olacak.”

Bazı Koşullar Altında Bitcoin Fiyatı 1 Milyon Doları Görebilir

Röportajın en can alıcı noktasını ise şu cümleler belirledi:

“Bu fiyat ya sıfıra gider ya da milyon dolar olur, çünkü bu varlık altın benzeri bir standart yaratacaktır. Bitcoin bir endeks yaratacaktır, bu endeks kendi altınına sahip olmak yerine merkez bankalarının sahip olduğu bir altın olacaktır. Bu varlık, katılımcıları tarafından kararlaştırılan ve herkesin sahip olduğu bir değer aracı olacaktır. ”

Chamath ve kripto alanındaki tüm HODLerlar, Bitcoin’in nereye gittiğini anlıyorlar. Bitcoin ve diğer merkezi olmayan varlıkların doğası hakkında bir tür altıncı hisleri var denilebilir. Kripto paraların arkasındaki teknolojilerin güvenilmez doğası vardır ve onlara değerlerini tam da bu doğa verir.

Bu yüzden yatırımcılar Bitcoin’i giderek bir hedge olarak görüyorlar. Bitcoin’i 80 dolar’dan satın almak için çok geç gibi görünse de, kripto para dünyasına katılmak için çok geç değil. Bu, kripto para hareketinin arkasındaki itici güçtür.

Bu haberin yazımı sırada, Bitcoin (BTC) fiyatı 7.346 dolar (+%2,32) seviyesindeydi. Görünüşe göre Bitcoin tekrar yükselme trendine girdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x