Yükleniyor...

Ünlü Milyarder Bitcoin’den Sonra Şimdi de Ethereum’a mı Yöneliyor?

Milyarder hedge fonu yöneticisi, Bitcoin, Ethereum ve diğer dijital varlıkları tartışırken değerli ve endüstriyel metallerle karşılaştırmalar yaptı

Ünlü Milyarder Bitcoinden Sonra Şimdi de Ethereuma mi Yöneliyor

Milyarder hedge fonu yöneticisi, Bitcoin, Ethereum ve diğer dijital varlıkları tartışırken değerli ve endüstriyel metallerle karşılaştırmalar yaptı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Paul Tudor Jones, Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimleri hakkındaki olumlu görüşlerini dile getirdi. Finans sektörünün lider ismi, Bitcoin ve Ethereum’u değerli ve endüstriyel metallere benzetti. Ayrıca gelecekte nakit paranın yerini alan dijital para birimleri hakkında da konuştu.

Yahoo! Finance’e konuşan dünyanın en ünlü yatırımcılarından Paul Tudor Jones, Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimleri hakkındaki uzun vadeli bakış açısını paylaştı.

Jones, Bitcoin’in hisse senetleri ve itibari para birimleri ile karşılaştırıldığında düşük bir piyasa değerine sahip olduğunu düşündüğünü ve lider kripto paranın büyüme potansiyeline inandığını öne sürdü.

Daha sonra Ethereum ve Tether’den diğer iki önemli kripto para birimi olarak bahsetti.

Bitcoin, Ethereum ve “Metal Kompleksi”

Kripto para alanının “metal kompleksine çok benzeyeceğini” düşündüğünü de sözlerine ekledi. Yani Bitcoin, dijital kıtlığı ve ilk kripto para olarak devraldığı mirası nedeniyle altın gibi değerli bir metali temsil edebilir. 

Diğer kripto para birimleri ise “bakır, platin ve paladyum” gibi endüstriyel metallere daha çok benzeyebilir.

Karşılaştırma tamamen yeni bir bakış açısı değil: Bitcoin, genellikle bir dijital altın formu olarak anılıyor.

Aynı şekilde, Jones’un kullanılabilir endüstriyel metallerden bahsetmesi de muhtemelen ETH gibi bir varlık için uygun bir tanım. Ethereum blokzincirinin kullanıcılarının, ağın programlanabilir akıllı sözleşmeleriyle etkileşim kurmak için ETH harcamaları gerekir, ancak para biriminin ağa güç sağlamanın dışında da kullanım durumları vardır.

Bitcoin, altın gibi bir değer deposu biçimini temsil ettiğinde ETH, platin gibi çok amaçlı bir metale daha çok benzeyebilir.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x