Yükleniyor...

Ünlü Milyarder Girişimci: Bitcoin (BTC) Sadece Bir Koleksiyon Eşyası

Milyarder girişimci Mark Cuban, Bitcoin'in (BTC) esasında tamamen değersiz olduğunu ancak öncü kripto para birimine değer katan asıl şeyin ona güç veren Blockchain teknolojisi olduğunu iddia etti.

Mark Cuban Bitcoin BTC

Milyarder girişimci Mark Cuban, Bitcoin’in (BTC) esasında tamamen değersiz olduğunu ancak öncü kripto para birimine değer katan asıl şeyin ona güç veren Blockchain teknolojisi olduğunu iddia etti.

Kevin O’Leary ile Ask Mr. Wonderful’nın yeni bölümünde çarpıcı açıklamalar yapan açık sözlü Bitcoin eleştirmeni, kripto varlıklar ve Blockchain teknolojisi arasında keskin bir farkın olduğunu söyledi. Cuban, Bitcoin’i ise sadece bir koleksiyon eşyası olarak nitelendirirken bu konuda şunları ifade etti:

“Buna nasıl değer verildiğini sormalısınız; insanlar buna farklı şekillerde değer veriyor, özellikle de Bitcoin’e. Bazı insanlar Bitcoin’i beyzbol kartları, sanat, altın gibi bir değer deposu olarak değerlendiriyor. İçsel değere sahip oldukları için değil İnsanların içlerinde değer gördüklerinden dolayı bir değer var.”

Ortalama bir insanın kullanmasının çok zor olmasından dolayı uzun zamandır Bitcoin’in ana akım kullanıma ulaşamayacağına inandığını söyleyen Cuban, altının kriptodan daha iyi olup olmadığı sorusuna ise ikisini de tercih etmediği yanıtını verdi ve şunları söyledi:

“Hiçbir zaman altın hayranı olmadım çünkü dediğim gibi gerçek ve ticari değer arasındaki delta insanların yatırım yaptığı ve gördüğü şeydir. Ama lalelerden farklı değil. Beyzbol kartlarından farklı değil. Pek çok farklı şeyden farklı değil, çünkü sadece başkasının ödeyeceğini düşündüğün şeyde değer vardır.”

Konu Blockchain teknolojisi olduğunda Cuban, Bitcoin’e güç veren dağıtık defterin kripto paralar dışında birçok kullanım durumunun olabileceğini ve oldukça önemli bir teknoloji olduğunu söylüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x