Yükleniyor...

Ünlü Milyarder Mark Cuban, Bitcoin Almaya İkna Olmuyor

Amerikalı yatırımcı milyarder Mark Cuban, muz ticaretinin kripto para ticaretinden daha kolay olduğunu söyledi.

resized cuban

Amerikalı yatırımcı milyarder Mark Cuban, muz ticaretinin kripto para ticaretinden daha kolay olduğunu söyledi. Bitcoin’in anlaşılmasının ve kullanılmasının daha kolay olması gerektiğini belirten milyarder, yine de merkez bankaları aşırı miktarda para basmaya devam ettiği sürece Bitcoin’in yıldızının parlayacağını belirtti.

Cuban: Muz Ticareti Yapmak Bitcoin’le Uğraşmaktan İyidir

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto para birimi savunucusu Anthony Pompliano kısa süre önce Mark Cuban ile röportaj yaptı. Shark Tank programının starı olan Cuban, Bitcoin’in bir muz kadar gerçek yaşam kullanımına sahip olmadığı görüşünü yineledi:

“Muz ticaretini çok daha kolay bir şekilde yapabilirim. Hatta o muzu çürümeden yiyebilirim, böylece spor öncesi enerji depolamış olurum.”

Cuban ayrıca Bitcoin alması için nelerin değişmesi gerektiğini de açıkladı:

“Varlığın kullanımı çok kolay olmalı, düşük zekalılar bile kullanabilmeli. Herkes tarafından anlaşılabilir olmalı. Ancak o zaman bunun bir değer deposu olarak altının alternatifi olduğu söylenebilir.

İşlem yapmak için onu harcayabilmelisiniz. Şu anda ise bir şey alabilmek için varlığı dönüştürmeniz gerekiyor. Dönüştürmeniz gerektiği sürece, hala itibari paralara bağımlısınız demektir.”

Bununla birlikte, birçok endüstrinin BTC’yi halihazırda bir ödeme yöntemi olarak kabul ettiğini belirtmek gerekir.

Aynı zamanda NBA takımı Dallas Mavericks’in sahibi olan Cuban, birkaç yıl önce ekibinin Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul ettiğinden bahsetti. 2019 yılında Mavs, oyun biletleri ve ticari ürünlerin satışı için BitPay’i kullanmaya başladı.

Ancak Cuban’a göre, tüm bu süre boyunca satıştan sadece 130 dolar değerinde Bitcoin elde  edildi.

Blok Zinciri ve Bitcoin’in Potansiyeli

Cuban, dünyadaki merkez bankalarının salgınının neden olduğu ekonomik kargaşa ile mücadele etmek için para bastıkları sürece, Bitcoin’in finansal tabloyu etkilemek için önemli bir şansı olabileceğini belirtti.

“İtibari para ile ilgili olası sorunları anlıyorum, çünkü çok fazla para basıyoruz ve bunun küresel sonuçları olacaktır. Eğer her şey çökmeye başlarsa, Bitcoin burada parlayabilir. Ama eğer bu gerçekleşmezse, Bitcoin’in hiçbir şansı olmaz.”

Cuban ayrıca blok zincirinin ciddi bir potansiyele sahip olduğuna inandığını, ancak bunun henüz gerçekleşmediğini belirtti:

“Aslında blok zinciri harika bir fırsat. Ancak gerçekte, blok zinciri uygulamalarının pek bir işe yaradığını görmedik.”