Yükleniyor...

Ünlü Milyarder, Ponzi Davasında İfade Verecek

Amerikalı milyarder Mark Cuban, iflas etmiş kripto kredi kuruluşu Voyager'ın ürünlerini yanlış tanıttığı iddiasıyla açılan davada ifade verecek.

Unlu Milyarder Ponzi Davasinda Ifade Verecek

Amerikalı milyarder Mark Cuban, iflas etmiş kripto kredi kuruluşu Voyager’ın ürünlerini yanlış tanıttığı iddiasıyla açılan davada ifade verecek.

Dünkü mahkeme kararında, ABD Sulh Hakimi Lisette M. Reid, Cuban’ın ifadesini iki duruşmaya bölme talebini reddetti. Bunun yerine, Cuban’ın ifadesinin tamamı bu yıl 2 Şubat’ta tek oturumda alınacak.

Ünlü Milyarder Mark Cuban, Davada İfade Verecek

Amerikalı milyarder Mark Cuban‘ın, Cuban’ın tanıtım materyallerinde firmayı yanlış tanıttığını iddia eden iflas etmiş kripto kredi kuruluşu Voyager’ın hoşnutsuz müşterileri tarafından kendisine karşı devam eden bir davanın parçası olarak önümüzdeki ay mahkemede ifade vermesine karar verildi.

Ağustos ayında Güney Florida’daki bir ABD Bölge Mahkemesinde açılan dava, Voyager‘ı büyük bir saadet zinciri olarak tanımlıyor. Ayrıca Cuban’ın, Voyager ve destekçileri tarafından kripto acemileri ve deneyimsiz perakende yatırımcıları yanlış yönelttiği iddiası yer alıyor.

Davada ayrıca Voyager’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) ya da menkul kıymetlerin satışını denetleyen gerekli Federal düzenleyicilerine kayıtlı olmamasına rağmen kendisini tam uyumlu ve lisanslı bir kripto komisyoncusu olarak lanse ettiği iddia ediliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x