Yükleniyor...

Ünlü Milyarderden Bitcoin (BTC) Yatırımı Açıklaması

Efsanevi yatırımcı ve milyarder hedge fonu yöneticisi Paul Tudor Jones Bitcoin hakkında konuştu.

unlu milyarderden bitcoin btc yatirimi aciklamasi

Efsanevi yatırımcı ve milyarder hedge fonu yöneticisi Paul Tudor Jones Bitcoin hakkında konuştu. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Jones Pazartesi günü CNBC’nin Squawk Box programına katıldı. Bitcoin hakkında konuşan milyarder portföyünün %5’ini Bitcoin’e ayırmak istediğini söyledi. Jones Bitcoin’e ilişkin şu ifadeleri kullandı:

“Güvenilir, dürüst, güvenli ve yüzde yüz kesin bir şeye yatırım yapma fikrini seviyorum. #Bitcoin kesinliğe yatırım yapmanın bir yoludur.”

Jones Bitcoin’i bir portföy çeşitlendiricisi olarak sevdiğini söylüyor:

“Bitcoin’i portföy çeşitlendiricisi olarak seviyorum”

Paul Tudor Jones, Bitcoin’i (BTC) ilk kez 2020’de yeni altın olabileceği ifadesi ile övmeye başladı. Jones altcoin’leri ise bakıra benzetmişti. Şimdi Jones, portföyünü çeşitlendirebileceği bir şey olduğu için Bitcoin’i sevdiğini belirtti. %5’in onun için yeterli olduğuna inanıyor:

“Enflasyon Geçici Olmayacak”

Bugün CNBC ile yaptığı röportajda, kripto para piyasasının neden 2 trilyon dolarlık bir piyasa değerine ulaştığını (Bitcoin’in değeri 734,460,233,472 dolar) ve altının hala ons başına neden 1.865 dolardan işlem gördüğünü açıkladı.

Ona göre bunun nedeni, Fed’in mevcut “para politikasını yürütme ve finansal krizle başa çıkma konusundaki güvenilirliğini sorgulayan” politikasıdır. Fed, mevcut enflasyonun geçici olduğunu açıkladı ancak Paul Tudor Jones Fed ile aynı fikri paylaşmıyor.

Bitcoin (BTC) 41.000 Doları Gördü

Jones’un Bitcoin’e ilişkin açıklamalarının ardından, BTC sert bir yükseliş yaşadı ve önemli bir direnç seviyesi olan 40.000 doları aştı. CoinGecko verilerine göre, 39.181 dolardan 41.117 dolara kadar yükseldi.

Dün Tesla CEO’su milyarder iş adamı Elon Musk, Bitcoin madencilerinin %50’den fazlasının yenilenebilir enerji kullanmaya başladığında Tesla’nın BTC ödemelerinin devam edeceğini açıkladı. Bu açıklamanın ardından BTC, 39.000 dolara kadar yükseldi ve piyasa olumlu bir atmosfere büründü. Jones’un bu açıklamaları da piyasadaki olumlu havanın devam etmesini sağladı.

Bitcoin (BTC) yayın saati itibariyle 40.784 dolar seviyesinden işlem görüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x