Yükleniyor...

Ünlü Milyardere Göre, Bitcoin (BTC) Satın Alacak Sıradaki Şirket Netflix Olabilir

Milyarder girişim kapitalisti Tim Draper, Netflix'in Bitcoin'e (BTC) yatırım yapacak bir sonraki Fortune 500 şirketi olabileceğini düşünüyor.

unlu milyardere gore bitcoin btc satin alacak siradaki sirket netflix olabilir

Milyarder girişim kapitalisti Tim Draper, Netflix’in Bitcoin’e (BTC) yatırım yapacak bir sonraki Fortune 500 şirketi olabileceğini düşünüyor.

Unstoppable Podcast’in yeni bir bölümünde Draper, dev bir şirketin finansmanını yönetiyor olsaydı, BTC’yi birçok şeye karşı potansiyel bir önlem olarak göreceğini söyledi:

“Bu büyük kuruluşlardan birinin CFO’su olsaydım, ‘X kadar Bitcoin’e sahip olmamız gerekiyor’ derdim. Çünkü bu, başka bir para biriminin geleceğin para birimi haline gelmesine karşı bir önlemdir. Hükümetler hileli paralarından daha fazla basmaya devam ettikçe, bu aynı zamanda enflasyona karşı bir koruma da sağlıyor.”

Ünlü milyarder, Netflix CEO’su Reed Hastings’in Bitcoin’i şirketinin bilançosuna koymaya karar verebilecek türden birine benzediğini söylüyor:

“Kim olabilir biliyor musun? Netflix. Reed Hastings’in çok yenilikçi bir adam olduğunu ve çok fazla yaratıcı düşünceye sahip olduğunu düşünüyorum ve bence hala Netflix’teki hükümdarlığı kontrol ediyor, bu yüzden düşen bir sonraki büyük haber bu olabilir.”

Google bir şeyler yapabilirdi ama bence hepsi, Google, Facebook ve Apple hepsi merkezi bir para birimi yaratmaya çalışıyor, düşünceleri bu şekilde. Ve Amazon… ki Amazon muhtemelen Bitcoin’i çok yakında kabul etmeye başlayacak…”

Draper, kuruluşların güvene dayalı sorumluluklarını yerine getirmenin yollarını ararken giderek ve kaçınılmaz olarak Bitcoin’e yatırım yapacaklarını düşünüyor:

“Bunu başka kimin yapması gerektiğini biliyorsun, tüm emekli maaşları, mütevelli olan ve insanların parasına bakmak zorunda olan tüm insanlar. Bir miktar Bitcoin’e sahip olmaları gerekecek çünkü onlar mütevelli, tüm piyasaları anlamalı ve potansiyel kazancın nerede olduğunu, potansiyel zararı, korunmaya ihtiyaç duyulduğunu görmeleri gerekiyor.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x