Yükleniyor...

Ünlü NBA Yıldızının Token’ı 13 Ocak’ta Satışa Çıkıyor

Ünlü NBA yıldızı Spencer Dinwiddie, NBA’in profesyonel basketbol liginden men etme tehdidine karşın token’laştırılmış yatırım aracını 13 Ocak'ta piyasaya sürecek.

Spencer Dinwiddie Token

Ünlü NBA yıldızı Spencer Dinwiddie, NBA’in profesyonel basketbol liginden men etme tehdidine karşın token’laştırılmış yatırım aracını 13 Ocak’ta piyasaya sürecek. Brooklyn Nets’te forma giyen Spencer Dinwiddie, bir süredir NBA sözleşmesini token’laştırıyordu ve çalışmaların sonuna gelindi. Token’ize edilmiş tahviller 13 Ocak tarihinde piyasaya sürülmüş olacak.

Daha önce NBA, ünlü basketçinin bu adımının yasal olmadığını ve farklı cezalara muhatap olabileceği yönünde açıklamada bulunmuştu. Bu açıklamalara rağmen Dinwiddie, geri adım atmadı ve 34 milyon değerinde token’i piyasaya sürecek.

Ünlü basketbolcu bir nevi kendi yeteneği üzerinden oluşturulmuş finansal bir varlık piyasaya sürüyor. Söz konusu token, menkul kıymet token’ları platformu Securitize’ın yardımı ile ihraç edilecek. Program, Dinwiddie’nin 34 milyon dolarlık garantili üç yıllık sözleşmesinden anında 13.5 milyon dolar elde etmesine izin verecek. Token sahipleri ise önümüzdeki üç yıl boyunca yüzde 4.95’lik baz faiz oranı ile aylık ödemeler alacaklar.

Ayrıca, sözleşmesinin üçüncü yılı opsiyonlu olan Dinwiddie’nin daha yüksek ücret karşılığında başka bir takımla anlaşması durumunda yatırımcılar 2021’de temettülerden daha fazla kazanma şansı bulacaklar. Bununla beraber yıldız oyuncu, NBA’in hukuk ekibiyle yaptığı görüşmelerden sonra üçüncü yılda daha yüksek temettü vaadini kaldırmaya karar verdi.

Dinwiddie’nin sözleşmesine yatırım yapmak isteyen akredite yatırımcılar için asgari tutar 150.000 dolar olarak belirlendi. Son olarak ligin Dinwiddie’nin teklifinin son halini incelemeye devam ettiği ve platformun açılması için verilen 13 Ocak’ın garanti olmadığı belirtiliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x