Yükleniyor...

Ünlü Otomobil Firması, Bitcoin’i (BTC) Kabul Edeceklerini Açıkladı

Ünlü otomobil satıcısı HGreg, yayınlamış olduğu basın bülteninde  Bitcoin (BTC) ile ödeme kabul etmeye başlayacaklarını duyurdu.

hgreg

Ünlü otomobil satıcısı HGreg, yayınlamış olduğu basın bülteninde  Bitcoin (BTC) ile ödeme kabul etmeye başlayacaklarını duyurdu.

Şirketin başkanı John Hairabedian, müşterilerin alışveriş deneyimlerini arttırmayı amaçladıklarını belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“Müşterilerimizin alışveriş deneyimlerini geliştirme ve daha iyi bir hale getirme arzumuz, bize daha yenilikçi hamleler yapabilmemiz için cesaret veriyor. Müşterilere yeni ödeme yöntemleri sağlamak da bu politikamızın bir parçası.”

HGreg, müşterilerinin web sitesi aracılığı ile araba satın almalarına izin veriyor. Kanada’nın hızlı büyüyen firmalarından bir tanesi olan HGreg, ABD’deki ilk şubesini de 2010 yılında açtı. Şirket Kuzey Amerika’da toplamda 30 şube ile müşterilerine hizmet veriyor.

Otomobil Firmaları Bitcoin’e Yöneliyor

Hatırlanacağı gibi geçtiğimiz haftalarda Tesla, 1.5 milyar dolarlık Bitcoin yatırımı yaptığını duyurmuştu. Otomobil firmalarının, Bitcoin’e olan ilgisi son zamanlarda artmış durumda.

Bitcoin ile ödeme yapılmasını mümkün kulan bir başka firma da ünlü İtalyan otomobil üreticisi Mazzanti oldu. Mazzanti, Evantra modelinin Bitcoin ile satın alınabileceğini açıklamıştı.

 

 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x