Yükleniyor...

Ünlü Piyasa Analistinden JPM Coin Yorumu

ABD merkezli dev banka JPMorgan Chase'in merkezi özelliklere sahip kripto parası JPM Coin tartışılmaya devam ediyor.

JPM Coin Yorumu

ABD merkezli dev banka JPMorgan Chase’in merkezi özelliklere sahip kripto parası JPM Coin tartışılmaya devam ediyor. Russia Today (RT) ekranlarında yayın yapan ünlü piyasa analisti Max Keiser, JPM Coin ile Bitcoin’i (BTC) karşılaştırarak tartışmalara dahil oldu.

JPM Coin’in tartışılmasının en büyük nedeni ise şirketin CEO’su Jamie Dimon’ın Bitcoin hakkında oldukça sert eleştirilere imza atmış olması yatıyor. Dimon’ın eleştirileri üzerine JPMorgan Chase’in JPM Coin adında bir kripto para çıkaracağını açıklaması büyük tepki çekti.

Bitcoin Karşısında Kullanışsız

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Küresel finans sisteminde oldukça önemli bir yere sahip bir kuruluşun kendi kripto para parasını piyasaya sürecek adım atması aslında olumlu yönde bir gelişme, ancak bunu olumlu görenler kadar olumsuz değerlendiren birçok uzman var. Ünlü analist Max Keiser’a göre, JPM Coin, sahip olduğu merkezi yapısından dolayı Bitcoin karşısında kullanışsız olarak değerlendirilebilir.

Wall Street şirketlerine de değinen Keiser, kripto para piyasasındaki Bitcoin hakimiyetine değindi. Keiser, JPMorgan Chase gibi şirketlerin kendi kripto para projeleriyle Bitcoin’in piyasa hakimiyetine yaklaşamayacaklarını ifade etti. Diğer birçok uzman gibi Keiser’ında JPM Coin’i olumsuz yönde eleştirmesi büyük dikkat çekti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x