Anasayfa Bitcoin Haberleri Ünlü Rockçının Bitcoin (BTC) Sevgisi Katlanıyor

Ünlü Rockçının Bitcoin (BTC) Sevgisi Katlanıyor

ABONE OL:google-news

Rockstar efsanesive Kiss grubunun kurucusu Gene Simmons, geçtiğimiz gün Bitcoin’e (BTC) olan desteğini bir kez daha gösterdi.

Gemini’nin kurucu ortağı Tyler Winklevoss’un, insan haklarından mahrum kalan kişileri kripto para birimi alma konusunda teşvik etmeye ilişkin attığı tweetine yanıt olarak, Simmons kısa bir şekilde “Ben de dahil olacağım” dedi.

Rock And Roll Ölmüş Olabilir Ancak Bitcoin Ölmedi

Göründüğü kadar şaşırtıcı olsa da rock efsanesi Bitcoin yatırımında yeni değil. Makyajlı koyu renk gözlerinin arkasında, net değeri yaklaşık 400 milyon dolar olan başarılı bir girişimci var. Halk, ikonik makyajı nedeniyle çoğunlukla Kiss’in solistini hatırlasa da, çok az kişi İsrail doğumlu Amerikalının bir restoran zincirine sahip olduğunu, realite şovları başlattığını ve hatta kendi futbol takımına sahip olduğunu biliyor.

Simmons, BTC’den ilk olarak 2017’de TheStreet ile yaptığı röportajda 2017’de bahsetmişti:

“Bitcoin ile ilgileniyorum, ancak yalnızca yatırım bulmacasının bir parçası olarak.”

2019’da Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Anthony Pompliano ile yaptığı toplantıda Bitcoin ile ilgili konuşmuştu:

“Bitcoin değişkendir, ancak insanlar öldüğünü her düşündüğünde biraz yükseliyor.”

unlu rockcinin bitcoin btc sevgisi katlaniyor 1

Simmons’ın Bitcoin’i benimsemesinin habercisi, rock efsanesinin hükümeti ekonomi üzerinde çok fazla etkiye sahip olduğu için eleştirdiği 2012 Forbes röportajıydı:

“Arz ve talebe inanıyorum. Hükümetin ekonominin yükseliş ve düşüşüne burnunu sokması gerektiğine inanmıyorum. Refah sistemine inanmıyorum, iş sistemine inanıyorum.”

Bitcoin’e Yıldız Akışı

Bir hafta içinde Simmons, önde gelen siyasi yorumcu Van Jones ve CNBC’den kıdemli Jim Cramer’ın Bitcoin sevgisi ortaya çıktı.

Winklevoss, birçok başarılı insanın artık Bitcoin ve Ethereum’a girdiğini belirtti:

“Değilseniz, kendinize sormalısınız, Jim Cramer, Gene ve Paul Tudor Jones’un bilmediğini mi biliyorsunuz.”

Bu yılın başlarında, Harry Potter yazarı J.K. Rowling de Bitcoin’e sıradan bir ilgi duydu ancak topluluk onu Ethereum’u destekleyecek kadar kızdırdı.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
KaynakU.Today
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

957BeğenenlerBeğen
723TakipçilerTakip Et
23,530TakipçilerTakip Et
870AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar