Yükleniyor...

Ünlü Sanatçı Akon, AkoinNFT ile NFT Dünyasına Adım Atıyor

Senegal asıllı Amerikan rapçi Akon, dijital sanatçıları ve markaları güçlendirmek için bir NFT platformu olan AkoinNFT'yi başlattı.

AKON

Senegal asıllı Amerikan rapçi Akon, dijital sanatçıları ve markaları güçlendirmek için bir NFT platformu olan AkoinNFT’yi başlattı.

Akon, AKN kripto para biriminin arkasındaki Akoin ekibinin AkoinNFT platformunu başlatmak için Taqo.io ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

COVID-19 sebebiyle birçok sanatçı konser faaliyetlerine devam edemediklerinden NFT onlar için büyük bir fırsat haline geldi. Akon da sanatçıların daha fazla kazanması amacıyla böyle bir platforma imza atma kararı aldı.

NFT’ler değişiken özelliklere sahip kriptografik varlıklardır. Sanat öğeleri, spor kartları, sanal gayrimenkuller v.b. gibi birçok şey NFT olarak üretilebilir.

AkoinNFT platformu, dijital sanat hareketinden faydalanmak isteyen sanatçılar için NFT’leri oluşturulması, tasarımı, basımı ve dağıtımı için kullanılacak. Taqo ekibi, platformun Ethereum (ETH) ekosistemi tarafından benimsenen, merkezi olmayan Web3 mimarisi üzerine inşa edildiğini söyledi.

Sanatçıların NFT’ye olan ilgisi her geçen gün artıyor. Snoop Dogg da tıpkı Akon gibi NFT dünyasına kısa bir süre önce adım attı. Ünlü sanatçı Grimes da, NFT koleksiyonunun satışından 6 milyon dolarlık gelir elde etmişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner