Anasayfa Haberler Ünlü Şarkıcı Akon, Kripto Para Birimi Çıkarıyor

Ünlü Şarkıcı Akon, Kripto Para Birimi Çıkarıyor

‘Lonely’ adlı şarkısıyla 10 yıl önce adını duyurmayı başaran Akon, kendi şehrini kuracak ve şekirde Akoin isimli kripto para birimi kullanılacak. “Akon City” adlı şehirde ekonomi tamamen bu kripto para birimine dayalı olacak.

Kendi kripto para birimi Akoin’i kurmak ve Afrika’daki 600 milyon insana elektrik getirmek isteyen şarkıcı, kendi adıyla Senegal’de kendi ‘fütüristik’ kentini sessizce inşa ediyor. Nick Cannon’a röportaj veren şarkıcı,  kentin resmi olarak yapım aşamasında olduğunu duyurdu. Bir oyundan çıkan bir şey gibi görünse de, Akon şehrin güneş enerjisine odaklanarak “yenilenebilir” olmasını planlıyor.

Akon kentin 10 yıl içinde tamamlanacağını dile getirdi. Ünlü şarkıcı, “Seyahat ederken, çok fazla şey görüyorum. Yardıma ihtiyacı olan çok sayıda insan ve çözülmesi gereken çok şey var. Eğer bütün bu acı çeken insanlar varken bankada oturup bir milyar dolara sahip olacaksınız, bunun anlamı ne? Bu sadece delilik” ifadelerini kullandı.

Akon Akoin’den Bahsetti

Şehir Senegal Devlet Başkanı’nın Akon’a verdiği 2.000 dönümlük arsa üzerine inşa edilecek. Ayrıca Akoin uluslararası bir düzeyde kullanılabilecek. Ünlü şarkıcı, “Amerikan dolarını transfer ederken, Akoin kullanabilirsin” dedi. Ünlü şarkııc, Blockchain ve kripto para birimlerinin “birçok yönden Afrika’nın kurtarıcısı olabileceğini” söyleyerek, blockchain ile ilgili teknik sorulara “Ben konseptlerle geliyorum” yanıtını veriyor.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

Yorum Yapın, Görüşlerinizi Paylaşın

Bizi Takip Edin

723BeğenenlerBeğen
106TakipçilerTakip Et
10,484TakipçilerTakip Et
35AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar