Ünlü Şarkıcı Akon, Kripto Para Birimi Çıkarıyor • Coinkolik
Yükleniyor...

Ünlü Şarkıcı Akon, Kripto Para Birimi Çıkarıyor

'Lonely' adlı şarkısıyla 10 yıl önce adını duyurmayı başaran Akon, kendi şehrini kuracak ve şekirde Akoin isimli kripto para birimi kullanılacak.

akon kendi kripto para birimini çıkarıyor

‘Lonely’ adlı şarkısıyla 10 yıl önce adını duyurmayı başaran Akon, kendi şehrini kuracak ve şekirde Akoin isimli kripto para birimi kullanılacak. “Akon City” adlı şehirde ekonomi tamamen bu kripto para birimine dayalı olacak.

Kendi kripto para birimi Akoin’i kurmak ve Afrika’daki 600 milyon insana elektrik getirmek isteyen şarkıcı, kendi adıyla Senegal’de kendi ‘fütüristik’ kentini sessizce inşa ediyor. Nick Cannon’a röportaj veren şarkıcı,  kentin resmi olarak yapım aşamasında olduğunu duyurdu. Bir oyundan çıkan bir şey gibi görünse de, Akon şehrin güneş enerjisine odaklanarak “yenilenebilir” olmasını planlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Akon kentin 10 yıl içinde tamamlanacağını dile getirdi. Ünlü şarkıcı, “Seyahat ederken, çok fazla şey görüyorum. Yardıma ihtiyacı olan çok sayıda insan ve çözülmesi gereken çok şey var. Eğer bütün bu acı çeken insanlar varken bankada oturup bir milyar dolara sahip olacaksınız, bunun anlamı ne? Bu sadece delilik” ifadelerini kullandı.

Akon Akoin’den Bahsetti

Şehir Senegal Devlet Başkanı’nın Akon’a verdiği 2.000 dönümlük arsa üzerine inşa edilecek. Ayrıca Akoin uluslararası bir düzeyde kullanılabilecek. Ünlü şarkıcı, “Amerikan dolarını transfer ederken, Akoin kullanabilirsin” dedi. Ünlü şarkııc, Blockchain ve kripto para birimlerinin “birçok yönden Afrika’nın kurtarıcısı olabileceğini” söyleyerek, blockchain ile ilgili teknik sorulara “Ben konseptlerle geliyorum” yanıtını veriyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x