Yükleniyor...

Ünlü Şarkıcı Jay-Z’nin Müzik Platformundan Token Atağı

Dünyaca ünlü şarkıcı Jay-Z’nin müzik servisi TIDAL, 7 milyon dolar değerinde SENSO token’ı satın aldı.

jay z dijital para atagi tidal senso token

Dünyaca ünlü şarkıcı Jay-Z’nin müzik servisi TIDAL, 7 milyon dolar değerinde SENSO token’ı satın aldı.

Jay-Z, Lil Wayne, Rihanna, Calvin Harris, Daft Punk ve Chris Martin’in sahip olduğu yüksek kaliteli müzik ve video akışı hizmeti TIDAL, 7 milyon dolar değerinde SENSO satın aldı. Bu ERC-20 token’ı, kullanıcıların sanal bir alternatif evrende yeni bir şekilde iletişim kurmalarına, konserlere katılmalarına, dans performanslarına katılmalarına olanak tanıyan bir sosyal VR platformu olan Sensorium Galaxy’nin platform içi dijital parası olarak işlev görecek.

Bu büyük satın alım, TIDAL’daki sanatçıların içeriklerini Sensorium Galaxy’de yayınlamalarını sağlamak için şirketler arasında imzalanan özel bir ortaklık anlaşmasının sonucu olarak yaşandı. TIDAL COO’su Lior Tibon, “Sensorium ile olan ilişkimiz, sanatçı kadrosuna şovlarını ve müziklerini yalnızca sanal eğlence dünyalarında yayınlamak için özel haklar kazanma fırsatı sağlıyor” ifadelerini kullanıyor.

Birçok Farklı Dünya

Sensorium Galaxy, adından da anlaşılacağı gibi, içerik merkezleri olarak hizmet veren birçok dünyadan oluşuyor. Platformun halka açık lansmanı, iki dünyanın piyasaya sürülmesiyle 2021’in ilk yarısı için planlanıyor: Prism ve Motion. Kullanıcılar bir VR kullanarak bu farklı yerleri keşfedebilir, diğer katılımcılarla sosyalleşebilir ve eğlence sektörünün liderleri tarafından düzenlenen etkinliklere katılabilir. Herkesin Sensorium Galaxy’ye katılma şansı elde etmesini sağlamak için platform ayrıca PC, Android ve iOS cihazlarda da kullanılabilecek.

Sensorium Galaxy, sanal gerçeklik kurulumunda kaliteli grafikler sunmak için Unreal Engine 4 ile birlikte çalışıyor. Platform geliştiricileri ayrıca, avatarların kullanıcılardan öğrenebilmesi ve daha sonra özerk bir şekilde var olabilmesi, belirli etkinliklere katılabilmesi veya kullanıcının tercihlerine göre diğer katılımcılarla iletişim kurabilmesi için yapay zekadan da yararlanıyor. Yapay zeka kullanımı, kullanıcıların “dijital ölümsüzlüğe” ulaşmalarına potansiyel olarak yardımcı olabileceği için Sensorium Galaxy’nin ayırt edici bir yönü olarak kabul ediliyor.

Sensorium Galaxy’nin merkezinde, sanal ekosistem içinde para birimi olarak işlev gören SENSO – ERC-20 token’ları bulunur. Bu token’larla kullanıcılar, avatarlarını özelleştirmek için birden fazla etkinlik, premium abonelik ve eklenti için bilet satın alabilir. Şirket, 2022 yılına kadar 1,8 milyondan fazla kullanıcı kazanmayı planlıyor.

SENSO bugüne kadar, Bittrex, KuCoin, Bitcoin.com ve HitBTC gibi ünlü kripto para borsalarında listelenmiştir.

Bu gelişmenin arkasındaki teknoloji şirketi olan Sensorium Corporation, 2018 yılında milyarder Mikhail Prokhorov tarafından kuruldu ve şimdiye kadar 100 milyon doların üzerinde özel yatırım aldı. Forbes ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda Prokhorov, şunları söyledi:

“VR ve yapay zekanın birleşimi, kullanıcıların sanal ortamlarla ve birbirleri arasında sorunsuz bir şekilde etkileşime girebileceği yeni platformlar geliştirmek için benzersiz fırsatlar yaratıyor.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x