Yükleniyor...

Ünlü Şirket, Bitcoin’in (BTC) Geleceği Hakkında Anket Gerçekleştirdi

Kişiler arası aracısız finans hizmeti sunan Paxful, Amerika'da yaşayan 18-55 yaş arasındaki 500 kişi ile Bitcoin'in (BTC) geleceği hakkında bir anket gerçekleştirdi.

unlu sirket bitocinin gelecegi hakkında anket yaptı

Kişiler arası aracısız finans hizmeti sunan Paxful, Amerika’da yaşayan 18-55 yaş arasındaki 500 kişi ile Bitcoin’in (BTC) geleceği hakkında bir anket gerçekleştirdi. Ankete katılanların %50’si geleneksel finans sisteminde yaşanan sıkıntılardan dolayı, insanların Bitcoin’e yöneleceğini düşünüyor.

Katılımcıların büyük bir çoğunluğu, kripto hakkında bilgi eksikliğinin sisteme girişin önünde bir engel olduğunu düşünüyor. Ankete katılan Amerikalı’ların büyük bir çoğunluğu ise kripto varlıkların küresel anlamda benimsenmesinin yakın zamanda olacağına inanmıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Paxful COO ve kurucu ortağı Artur Scahabck yaptığı açıklamada, birçok katılımcıdan elde edilen bilgilere göre çoğunluk kripto varlıkların 6-10 yıl arasında ancak benimsenebileceğini düşündüğünü belirtti. Ancak ilginç olan durum bu şekilde düşünenlerin aksine diğer katılımcılar ise Bitcoin’in aynı süre içerisinde büyük bir balon gibi patlayacağına inanıyor.

Scahabck, “İlk senaryo için umutluyum, bu yüzden bu konu üzerine çalışan bir firma olarak, kripto varlıkların benimsenmesini hızlandırmaya yardımcı olabilecek ve gerçek hayatta kullanım alanlarını genişletecek daha fazla ürün yaratmaya çalışmalıyız” dedi.

Ankete katılanların %69.2’si Bitcoin’in gerçek hayatta tüm alanlarda kullanılan bir ödeme yöntemi olabileceğini belirtirken, %50.4’ü ise lider kripto varlığın enflasyon ve yolsuzlukla mücadele için kullanılabileceğini belirtti.

Son zamanlarda Bitcoin ve diğer kripto varlıklar hakkında yapılan anketlere göre, küresel finansta krizin kötüleşmeye devam etmesi durumunda, insanların birçoğu kripto varlıkları tercih etmeye başlayacaktır.