Yükleniyor...

Ünlü Şirket Daha Fazla Bitcoin (BTC) Satın Almanın Yollarını Araştırıyor

MicroStrategy'in 2020 dördüncü çeyrek raporlarına göre, şirket daha fazla Bitcoin elde etmek istiyor ve bunu yapmak için alternatif yollar araştırıyor.

unlu sirket daha fazla bitcoin btc satin almanin yollarini arastiriyor

MicroStrategy’in 2020 dördüncü çeyrek raporlarına göre, şirket daha fazla Bitcoin elde etmek istiyor ve bunu yapmak için alternatif yollar araştırıyor.

Bir The Block haberinde, dördüncü çeyrek sonuçlarında alıntılanan Michael Saylor, şirketin bugüne kadar on binlerce BTC elde etmesine neden olan Bitcoin hazine stratejisine dikkat çekiyor. Saylor şunları kaydetti:

“Bitcoin stratejimizle ilgili olarak, Bitcoin’i birincil hazine rezerv varlığımız haline getirme konusundaki öncü kararımız, MicroStrategy’yi kripto para piyasasında fikir lideri yaptı ve bir şirket olarak MicroStrategy’ye büyük ilgi uyandırdı. İleriye dönük olarak, Bitcoin’lerimizi tutmayı ve Bitcoin’e fazladan nakit akışı yatırmayı planlamayı sürdürüyoruz. Ek olarak, genel kurumsal stratejimizin bir parçası olarak ek Bitcoin elde etmek için çeşitli yaklaşımları keşfedeceğiz.”

Bu ayın başlarında MicroStrategy, rezervi için 10 milyon dolarlık daha Bitcoin satın aldığını duyurmuştu. Şirketin bugüne kadar sahip olduğu BTC miktarı ise 70.784’e ulaştı. Bu miktar, yayın saati itibariyle 36.780 dolar seviyesinden işlem gören Bitcoin için kabaca 2.6 milyar dolar değerine karşılık geliyor.

Kasım ayında, firmanın yöneticileri, sanal olarak düzenlenen bir yatırımcı gününde, Bitcoin veri ürünlerinin gelişimini araştırdığını belirtti. Şirket, bu alandaki potansiyel ürünleri takip edecek bir ekip oluşturmanın ilk aşamalarında bulunduklarını söyledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x