Yükleniyor...

Ünlü Trader: Bitcoin Fiyat Düzeltme Hareketi 24 Şubat’a Kadar Son Bulacak

Bitcoin fiyatının 20 Şubat'ta yüzde 7'den fazla düşmesi, boğa görüşlülerin bile fiyat tahminlerini revize etmesine sebep oldu ama Alessio Rastani bunlardan biri değil gibi görünüyor.

Bitcoin Fiyatı BTC

Bitcoin fiyatının 20 Şubat’ta yüzde 7’den fazla düşmesi, boğa görüşlülerin bile fiyat tahminlerini revize etmesine sebep oldu ama Alessio Rastani bunlardan biri değil gibi görünüyor.

Kripto para piyasasının tanınan trader’larından Rastani, son YouTube videosunda, en büyük kripto paradaki son çöküşe rağmen neden hala yükseliş trendinde olduğunu açıklıyor.

Günlük fiyat grafiğinde Golden Gross’un görülmesinden sonra Bitcoin fiyatı 19 Şubat’ta 10 bin 300 doların üzerine çıktı. Fakat bu yükselişten kısa süre sonra, bu fiyat hareketinin sadece CME boşluğunu doldurmak için alıcıları yanlış yönlendirerek alım yapmalarını sağlamak amacıyla “suni” bir şekilde yapıldığı ortaya çıktı. En büyük kripto para aynı gün 9 bin 300 dolara kadar düştü.

Rastani, bunun düzeltici bir sıçrama olduğunu yani dürtüsel bir sıçrama olmadığını iddia ediyor. Bununla birlikte, BTC’nin 34 günlük hareketli ortalamasının “güzel” görünmeye devam etmesinin, onun hala güçlü bir yükseliş trendinde olduğunun bir göstergesi olarak yorumluyor. Trader bu konuyu şu şekilde açıklıyor:

20 Şubat’ta bu düşük seviyenin üzerinde (9 bin 300 dolar) tutunduğumuz sürece, bu, yükseliş trendi içinde bir düşüştür.

Bundan Sonra Ne Olabilir?

Rastani, fiyat düzeltmesinin 24 Şubat’a kadar son bulmasını bekliyor. Bunu, Bitcoin’in fiyatının yıllık zirvelere götürebilecek başka bir büyük üçgenin tabanı olmayan kenarın oluşumunun izleyeceğini belirtiyor. Trader, ayrıca Bitcoin’in ABD düzeltmesini Elliott dalga prensibi (Elliott wave principle) perspektifinden tamamlamış olabileceğine de dikkat çekiyor ve şunları söylüyor:

Şahsen Bitcoin’in 17 Şubat gününün düşük seviyesinin altına düşmesini beklemiyorum. Bitcoin bu düşük seviyenin altına düşmesi benim için sürpriz olurdu.

Öte yandan trader, Bitcoin’in yukarıda belirtilen seviyenin altına düşmesi durumunda aşağı yönlü çok daha büyük hareketlerin gelebileceğini belirtiyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x