Yükleniyor...

Ünlü Trader Eren Caner, Dijital Doların Bitcoin’e Olası Etkilerini Anlattı

Ünlü youtuber ve trader Eren Caner, youtube videolarına hız kesmeden devam ediyor.

dijital dolar 2

Ünlü youtuber ve trader Eren Caner, youtube videolarına hız kesmeden devam ediyor. Caner, en son yayınlanan youtube videosunda; dijital paraların mevcut gidişatı hakkında açıklamalar yaptı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

“ABD kripto paraları henüz umursamıyor iken, Çin daha öncesinde defalarca kez kripto para madenciliğini yasaklayacağız demişti ve sonrasında birçok kripto para biriminde düşüşe sebep olmuştu. Çin olumsuz açıklama yaparak, Bitcoin fiyatını düşürüyor ve o seviyelerden satın alarak da ciddi kâra geçtiği, hatta dış borcunu ödemekte kullandığı bile söyleniyor.

ABD Başkanı Donald Trump daha önce Bitcoin karşıtı yorumlar yapmıştı ancak bu açıklamalara pek aldırmamak gerekiyor. Bu açıklamaları Boeing gibi, Microsoft gibi köklü şirketlerinin içini rahatlatmak için söylediğini düşünüyorum.”

Çin’in Dijital Yuan’ı Başarılı Olursa, Herkes Kripto Para Fanatiği Olabilir!

Caner, Çin’de dijital yuan gelişmelerinin oldukça stabil gittiğini belirtiyor. Çin’den yeni bir duyuru gelebileceğini belirten Caner, ABD için ise aynı şeyi söyleyemeyeceğini belirtti.

Dijital dolar için dijital dolar vakfı aracılığıyla da olsa gelişmeler olduğunu belirten Caner, böyle bir girişimin pandemiden etkilenen ABD ekonomisine değer katabileceğini belirtti.

Küresel Salgın Sonrası Dijital Dolar Hayata mı Geçecek?

Şu anda ABD’deki çevrelerde FED tarafından hazırlanacak kripto para cüzdanı fikrine yoğunlaşıldığını belirten Caner, bu tarz haberleri daha sık duyabileceğimizi de belirtiyor.

Bitcoin Fiyatına Etkisi Ne Olacak?

Caner şöyle ifade ediyor:

“Ripple MoneyGram ile anlaştı, merkez bankasının dijital dolar kararı da gerçekleşirse bunun Bitcoin’e yansıma da kaçınılmaz olacaktır ki böylece bir nevi Bitcoin’i kabul etmiş olacaklardır. Dijital yuan ve dolar ile birlikte, bu değer artışına şahit olacağız.”

Gerçekten de ABD ve Çin arasındaki ticaret savaşları, pandemi ve ekonomik etkileri bizlere dijital bir doları ne zaman gösterecek, ilerleyen zamanlarda hep birlikte göreceğiz.


Üyelik
Bildir
guest

1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
deniz
deniz
2 yıl önce

Bir çok yazı yazıyorum. Hemen siliniyor. Görüşümü acaba size nasıl belirteceğim.

0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x