Anasayfa Bitcoin Haberleri Ünlü Trader Scott Melker: "Stop Loss'tan Korkmayın"

Ünlü Trader Scott Melker: “Stop Loss’tan Korkmayın”

ABONE OL:google-news

Twitter’da The Wolf of All Streets hesabı ile tanınan ünlü trader Scott Melker, kişisel Twitter hesabında kripto para birimlerinin güncel durumuna ve yatırım taktiklerine yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

Stop Loss’tan Korkmayın

Melker son attığı tweet’lerden birinde, stop loss’ların negatif bir durum olarak görüldüğünü ancak yeni girişler için iyi bir olanak olabileceğini belirtti.

Stop loss, bir satış işleminde anlık fiyatın üstünde belirlenen fiyat seviyesine ulaşıldığında pozisyonun otomatik kapanmasını sağlayan emir olarak bilinir. Yatırımcıyı daha fazla zarar etmekten kurtaran bir emir türüdür.

Fiat Para Birimi Ponzi mi?

Fiat yani itibari para birimleri hakkında açıklama yapan Melker, şöyle dedi:

“İtibari para nedir? Bir fiat sistemi, bir hükümetin, bastığı para biriminin işlemler için yasal olduğu yönündeki emrine dayanır. Bu, doların hükümetin tam inancı ve kredisiyle desteklendiği anlamına gelir. Başka bir deyişle, hükümet bunun için iyi olacağına söz veriyor. Ponzi.”

Konu üzerine yazan bir takipçisine ise şöyle yanıt verdi:

“Tam anlamıyla itibari para biriminin tanımını yazdım. Venezuela, dünyadaki hemen hemen her ülkeden daha fazla petrole sahip ve itibari para biriminin hiçbir değeri yok.

Bitcoin ise sağlam para. Deflasyonist ve sabit bir arzı var. Yeterince yok diyerek daha fazlasını bastıramazsınız. İnanç veya izin gerektirmez.”

Bitcoin Gerçeği

Ünlü trader, hükümetlerin Bitcoin’e bakışı ile ilgili ise şu ilgi çeken ifadeleri kullandı:

“Hükümetlerin Bitcoin’i sınıflandırmayı reddetmesi gerçeği, bize iki şeyden birini söyler.

Ya paranın ne olduğunu veya olması gerektiğini anlamıyorlar. Veya paranın ne olduğunu tam olarak biliyorlar ve bilmenizi istemiyorlar. İkincisi üzerine bahse girerim. Kendi paraları demek kendi kontrolleri demek.”

“İnsanlar Bitcoin’e Ponzi demeyi severler. Sonsuza kadar dolar basmak ve asla ödemeyi düşünmediğiniz borcu artırmak gerçek bir ponzidir.”

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Türkan Babacan
Türkan Babacanhttps://www.coinkolik.com
Uzun yıllardır İngilizce dilinde çevirmenlik, tercümanlık, bakanlıklarda proje danışmanlıkları yapan Türkan, aynı zamanda iyi düzeyde İspanyolca da bilmektedir. Hukuk fakültesi mezunu olan Türkan; çok yönlü olmayı sevmekte, bir süredir de kripto para birimleri alanında uzmanlaşmaya çalışmaktadır. Bu disiplinleri birleştirerek bilişim hukuku üzerine bir yüksek lisans eğitimi hedeflemektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

957BeğenenlerBeğen
723TakipçilerTakip Et
23,518TakipçilerTakip Et
870AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar