Yükleniyor...

Ünlü Web Posta Firmasının Yıllardır Bitcoin (BTC) Biriktirdiği Ortaya Çıktı!

2013'te Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi tesislerinde Jason Stockman, Andy Yen ve Wei Sun tarafından kurulan ücretsiz ve şifrelenmiş web posta hizmeti sunan ProtonMail, yaptığı açıklamada şirketin Bitcoin ile yapılan ödemeleri yıllardır biriktirdiğini ve hodl ettiğini belirtti.

Ünlü Web Posta Firmasının Yıllardır Bitcoin BTC Biriktirdiği Ortaya Çıktı

2013’te Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi tesislerinde Jason Stockman, Andy Yen ve Wei Sun tarafından kurulan ücretsiz ve şifrelenmiş web posta hizmeti sunan ProtonMail, yaptığı açıklamada şirketin Bitcoin ile yapılan ödemeleri yıllardır biriktirdiğini ve hodl ettiğini belirtti.

ProtonMail’in bu şekilde hareket ettiğini ise Twitter’daki bir kullanıcı ortaya çıkardı. Bir kullanıcının Twitter’da ProtonMail’i etiketleyerek attığı bir tweet’te kullandığı ‘Hizmet için Bitcoin ile ödeme yapmayı tercih ettim ancak bundan dolayı pişmanlık duyuyorum çünkü bu Bitcoin’leri uzun dönem tutmak isterdim’ ifadesinin üzerine şirketin destek hesabı şunları yazdı:

”Bize gelen Bitcoin ile yapılmış ödemeleri yıllardır nakde çevirmedik. Onları (Bitcoin) hodl ediyoruz.”

ProtonMail, sunduğu premium hizmetler ve ödeme talepleri için Bitcoin ile ödeme opsiyonu sunarken, Bitcoin türünden bağışları da kabul ediyor. Firmanın Bitcoin cüzdanında yaklaşık 200 BTC bulunduğu söylenirken, bu rakam günümüz Bitcoin fiyatı ile yaklaşık 1.7 milyon dolara karşılık geliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x