Yükleniyor...

Ünlü Yatırım Danışmanı: Bitcoin (BTC) Bir Kurumsal Yatırım Rutini Haline Geldi

Barron's tarafından üç kez ABD'nin en iyi finansal danışmanı olarak gösterilen yatırım simgesi Ric Edelman, daha fazla kurum lider kripto para birimine yatırım yaptıkça Bitcoin'i çevreleyen konuşmaların 180 derecelik bir dönüş yaptığını söylüyor.

unlu yatirim danismani bitcoin btc bir kurumsal yatirim rutini haline geldi 1

Barron’s tarafından üç kez ABD’nin en iyi finansal danışmanı olarak gösterilen yatırım simgesi Ric Edelman, daha fazla kurum lider kripto para birimine yatırım yaptıkça Bitcoin’i çevreleyen konuşmaların 180 derecelik bir dönüş yaptığını söylüyor.

SALT Talks’un bir bölümünde Edelman, Bitcoin’in iki büyük nedenden ötürü finansal danışmanları çekmeye başladığını vurguluyor:

“Yukarı yönlü potansiyel, Bitcoin için çok büyük olmaya devam ediyor ve bu, büyük bir getiri potansiyeli. Borsa bir yılda %10 kazanıyor. Bitcoin rutin olarak bir günde %10 yukarı veya aşağı hareket eder. Ve bu yüzden, aşırı büyük getiriler için potansiyeldir. Başlangıcından bu yana geçen bir, üç, beş ve on yıllık dönemlerin bir numaralı performans gösteren varlık sınıfıdır ve birçok insan hala emekleme döneminde olduğuna inanıyor. Yani bunun için muazzam bir fırsat var.”

Ayrıca ekliyor:

Danışmanların bununla ilgilendiklerini söylemelerinin bir numaralı nedeni, Bitcoin’in ilişkisiz olmasıdır. Fiyat hareketlerinin başka hiçbir şeyle ilgisi yok, tahvil piyasası, faiz oranları, enflasyon oranları, ekonomi politikası, Fed eylemi, hiçbir şey. Ve çeşitlendirmeye gerçekten inanıyorsanız, portföyünüzde ilişkisiz ve ilişkisiz olan daha iyi varlıklar istersiniz.”

Önde gelen yatırımcı, büyük kurumlar Bitcoin’e girdikçe, lider kripto para biriminin büyük bir meşruiyet kazanacağını söylüyor:

“Bu konu, “sahipseniz göze çarparsınız”dan “yoksa dikkat çekersiniz”e doğru kayıyor ve bence bu eğilim daha da devam edecek. Artık PayPal’dan Bitcoin satın alabildiğinize ve MicroStrategy’ye sahip olduğunuza göre, örneğin yarım milyardan fazla yatırım yapıyorsunuz…  Açıkçası Bitcoin’in artık ana akım olduğu bir ortamdayız ve bu, varlığı meşrulaştırıyor ve bunun devam eden bir kartopu etkisi olacak tıpkı altın ETF’nin altını portföy çeşitlendirmesi için rutin bir varlık haline getirmesi gibi, insanlar bunun rutin olduğunu fark etmeye başlayacaklar. ETF ilk iki haftasında bir milyar dolar topladı. Bu yüzden evet, kurumlar, bağışlar, emeklilik fonları sigorta şirketleri vb. tarafından geniş bir çeşitlilik ve daha fazla ana akımlaştırma görmeye devam edeceğimize inanıyorum.”

Ancak Edelman, pembe gözlüklerle de bakmıyor. Hala Bitcoin’in önemli riskler taşıdığına inanıyor, bu yüzden ilişkisini sınırladı:

“Hala büyük riskler var: teknolojik riskler, yasal riskler. Hükümetler tüm bunlara çok kızabilir. Nereye gideceğini bilmiyoruz, bu yüzden aşırı yatırım yapmak yerine çok üzerine düşmemek ve kişisel mali durumumuza zarar verecek portföy risklerine maruz kalmamak istiyoruz.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x