Anasayfa Bitcoin Haberleri Ünlü Yatırım Şirketi Bitcoin (BTC) Yatırımlarını Artırdı

Ünlü Yatırım Şirketi Bitcoin (BTC) Yatırımlarını Artırdı

ABONE OL:google-news

Dünyaca ünlü yatırım şirketi Grayscale, “Digital Large Cap” adlı fonda 3 altcoin’e yönelik yatırımı azaltırken, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’a (ETH) olan pozisyonlarını arttırdı.

Yatırım devi Grayscale, Digital Large Cap adlı fonunun çeyrek dönem verilerini yayınladı. Fonda BTC, ETH, XRP, Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash (BCH) yer alıyor. Twitter üzerinden paylaşılan verilere göre Bitcoin yılın ilk çeyreğinde fonda yüzde 81’lik bir pay sahibiydi. Bu ikinci çeyrekte yüzde 81.5 olarak güncellendi. Ethereum ise yüzde 9.6’dan yüzde 11.7’ye yükseldi.

bitcoin grayscale
Kaynak: Grayscale

Altcoin’lerdeki Pozisyon

Grayscale’in altcoin’lerdeki verilerinde ise şu değişimler yaşandı. Yılın ilk çeyreğinde yüzde 5.0’lık paya sahip olan XRP, yüzde 3.6’ya, BCH yüzde 2.8’den yüzde 2.0’a, LTC ise yüzde 1.6’dan yüzde 1.2’ye düştü.

Bu oranlardan kurumsal yatırımcıların ETH ve BTC’ye olan ilgisinin arttığı yorumunu çıkarmamız mümkün olmakta.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

Bizi Takip Edin

921BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
17,986TakipçilerTakip Et
612AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar