Yükleniyor...

Ünlü Yatırım Şirketi Bitcoin’e (BTC) 182 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı

CoinDesk ile paylaşılan ve yakında başlatılacak olan Bitcoin fonu hakkındaki bir yatırımcı broşürüne göre, Anthony Scaramucci’nin bt yatırım şirketi 182 milyon dolarlık Bitcoin (BTC) yatırımı yaptı

unlu yatirim sirketi bitcoine btc 182 milyon dolarlik yatirim yapti

CoinDesk ile paylaşılan ve yakında başlatılacak olan Bitcoin fonu hakkındaki bir yatırımcı broşürüne göre, Anthony Scaramucci’nin bt yatırım şirketi 182 milyon dolarlık Bitcoin (BTC) yatırımı yaptı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

CoinDesk’in haberine göre, 21 Aralık’ta dosyalanan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu belgelerine göre, yönetiminde 9.3 milyar dolar bulunan firma, Ocak ayında SkyBridge Bitcoin Fund LP’yi başlatacak. 

Broşürde, Bitcoin fonunun Bitcoin’e halihazırda 25 milyon dolar yatırım yaptığı belirtiliyor. Yeni fon, 4 Ocak’tan itibaren en az 50.000 dolar yatıran dış yatırımcılara açılacak.

Scaramucci’nin fon yatırımı, son haftalarda kripto paranın fiyatını 20.000 doların oldukça üzerine çıkaran “Bitcoin kervanına katılanlar” akımında yer alan bir diğer geleneksel yatırım firması. 

SkyBridge: “Bitcoin Dijital Altındır”

Firma, Bitcoin fonunu tanıtan broşüründe, Bitcoin’in yatırımcılar için cazibesini ortaya koydu.

Broşür, Bitcoin’i çekici arz-talep dinamikleri ile son yıllarda daha az riskli hale gelen yeni bir varlık sınıfı olarak tanımlıyor. Bitcoin’in artan oranda perakende ve kurumsal benimsenmeye maruz kaldığı belirtilen broşürde, mevcut düşük faiz oranları ve daha önce eşi benzeri görülmemiş para basımının altın emlak ve Bitcoin gibi kıt varlıklara katkı sağladığı ifade ediliyor.

Broşürün “Bitcoin Saygınlığı: Wall Street, Bitcoin’i Kucaklıyor” sayfası BlackRock gibi firmaların ve Citibank ve JPMorgan gibi bankaların yöneticilerinden alıntılar içeriyor.

Broşüre göre SkyBridge, hedge fonlarının, halka açık şirket hazinelerinin, sigorta şirketlerinin, emeklilik fonlarının, bankaların ve aracı kurumların da bu alana yatırım yapacağına inanıyor.

SkyBridge’in kurucularından biri olan Scaramucci, CNBC’de yaptığı son röportajda “Bitcoin’in bir değer deposu olup olmadığına karar vermelisiniz” dedi ve ekledi:

“Dışarıda hala skeptikler var ve bu yüzden ilk aşamada olduğumuzu düşünüyorum. Ancak yaptığımız araştırmadan sonra… ve mevcut parasal arz ve küresel merkez bankacılığı koordinasyonuna bakılırsa, bu önümüzdeki on yılda çok güçlü bir varlık sınıfı olacak.”


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x