Yükleniyor...

Ünlü Yatırım Uzmanına Göre Popüler DeFi Token’ı Gerekenden Daha Az Değer Görüyor

Ethereum’un merkezi olmayan finans (DeFi) alanındaki kripto paralar, son aylarda diğer tüm finansal piyasaları kolayca geride bırakan parabolik bir büyüme gördü

Ünlü Yatırım Uzmanına Göre Popüler DeFi Token'ı Gerekenden Daha Az Değer Görüyor

Ethereum’un merkezi olmayan finans (DeFi) alanındaki kripto paralar, son aylarda diğer tüm finansal piyasaları kolayca geride bırakan parabolik bir büyüme gördü. Hiçbir kripto para bunu, daha önce ETHLend olarak bilinen Aave protokolünün yerel token’ı olan LEND kadar göstermez.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

2020’nin başından bu yana, bu yıl 0,01 doların altında başlayan kripto para, yüzde 5.000’in üzerinde yükseldi. LEND şu anda 0,55 dolardan işlem görüyor. LEND’i spot ışıklarının altına iten bu parabolik büyüme trendine rağmen, bazıları Aave kripto para biriminin değerinin hala düşük olduğunu düşünüyor.

Aslında bir finansör DeFi’daki en az değer biçilen coin’in LEND olabileceğini söyleyecek kadar ileri gitti.

LEND Hakkındaki İddia Doğru Olabilir mi?

DTC Capital Başkanı Spencer Noon, LEND’in aşağıdaki beş temel trende göre “bugünün en az değer verilen DeFi token’ı” olabileceğini düşünüyor:

  1. Aave tarafından ihraç edilen tüm zincir içi kredilerin toplam değeri olan ödenmemiş borç, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.
  2. Günde Aave kullanan benzersiz kredi verenlerin sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.
  3. 440 milyon dolarlık flaş kredi hacmi işlendi. Flash kredi, kullanıcıların aynı blok içinde kripto para birimlerini ödünç alıp iade edebilecekleri anlık bir kredidir.
  4. Aave, DeFi Pulse’a göre DeFi liderlik tablolarında zirveye ulaştı.
  5. Aave’de kilitlenen toplam değer piyasa kapitalizasyonu 0,6’ya ulaştı, bu da LEND’in diğer protokollere kıyasla çok düşük değerde olduğunu gösterir.

Bu, Noon’un bu konularda ilk konuşması değil. Daha önce bildirildiği üzere Noon, takipçilerine, Aave’nin likidite madenciliği teşvikleri olmadan bu kadar çok kullanıcı ve bu kadar kilitli değer kazanmasının ne kadar değerli olduğunu gösterdiğini belirtmişti. Noon, şu ifadeleri kullandı:

“#DeFi’de PMF’nin en iyi sinyallerinden biri, bir projenin ekstra teşvikler olmadan (likidite madenciliği) başarılı olup olamayacağıdır. @AaveAave henüz LM’ye sahip değil, hala yield farming faaliyetinin en büyük faydalanıcılarından biri. 1,26 milyar dolar TVL ve yalnızca 759m  piyasa değeri ile temeller çok güçlü.”

Sahnede Yeni Bir Rakip mi Var?

LEND’nin en az değer verilen DeFi protokolü olarak ün yapma iddiası, Uniswap’in UNI token’ının piyasaya sürülmesine rağmen yakında baskı altına girebilir. UNI şu anda Uniswap merkezi olmayan borsayı yönetme yeteneği dışında değeri olmayan bir kripto paradır. Ancak analistler, kısa süre sonra, her gün yüz milyonlarca dolarlık değişim işlemlerinden gelecek olan temettülerle değer kazanan bir kripto para olmasını bekliyorlar.

Kripto analisti Jack Purdy, Uniswap’in değer teklifini 16 Eylül’de aşağıdaki tweet ile iyi bir şekilde özetledi; bu, 3 milyar dolarlık bir piyasa değerinde bile (şu anda yaklaşık 400 milyon dolar) Uniswap’in yıllık gelirinin yalnızca yedi katında işlem yapacağını gösteriyor.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x