Yükleniyor...

Ünlü Yatırımcı: 15 Trilyon Dolar, Altın ve Bitcoin’e Akacak

Kripto dünyasının ünlü ismi Anthony Pompliano ile “The Pomp Podcast” yayınında konuşan makro yatırımcı Dan Tapiero, önümüzdeki on yıl içinde yaklaşık 15 trilyon dolarlık servetin Bitcoin ve altına akacağına inandığını söyledi

unlu yatirimci 15 trilyon dolar altin ve bitcoin e akacak

Kripto dünyasının ünlü ismi Anthony Pompliano ile “The Pomp Podcast” yayınında konuşan makro yatırımcı Dan Tapiero, önümüzdeki on yıl içinde yaklaşık 15 trilyon dolarlık servetin Bitcoin ve altına akacağına inandığını söyledi. Dijital varlık özsermaye fonu 10T Holdings’in kurucu ortağı, finans kuruluşlarının önümüzdeki on yıl içinde portföylerinin %10’una kadar altın ve %5’ine Bitcoin ile doldurabileceklerini belirtti. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Tapiero, bazı kurumların bu oranı tersine çevirebileceğini ve risk sermayesine para yatırmaya alışkın bazı spekülatif yatırımcıların da %10-15 oranında genişletebileceğini söyledi. Ünlü isim podcast yayınında şunları söyledi:

“Bu çok büyük, çok büyük bir miktar – yani 100 trilyon doların %15’i 15 trilyon dolardır. Bunun [altın ve Bitcoin’e] akması 15 trilyon dolar olabilir. Yada daha fazla. Sanırım en sonunda daha fazlası olacak.”

Tapiero, gelecekte altın ve Bitcoin’in bir arada var olup olmayacağını da tartıştı. Tapiero’ya göre Bitcoin altından çok daha büyük ve internet için bir değer protokolü olabilir. Etki açısından yatırımcı, Bitcoin’in hızlı olduğunu düşündüğünü söyledi ve önümüzdeki beş yıl için şunları öngördü: 

“Altın 4.000 olacak, bu iki katı demek, Bitcoin muhtemelen 300 ile 500.000 arasında bir yerde olur bu da 20 ila 30 katı demek. Bu yüzden altın dünyasındaki hiç kimsenin bunu tartışacağını bile düşünmüyorum.”

Wall Street’teki varlık sınıflarına yatırım yapma konusunda 25 yıllık deneyime sahip olan yatırımcı, Bitcoin’in altınla “sürekli karşılaştırılmasını” anlamadığını ekledi ve şunları söyledi:

“Çünkü ne olduğunu sınırlıyorsunuz ve bir yatırımcıya “Ah, bu sadece dijital altın” derseniz, “Hayır değil” derler. İşte bu kadar. Ama onlara, “Bu, elektriğin keşfine veya içten yanmalı motorun icadına benzer bir icat” derseniz, ‘Ne diyorsunuz?’ diyeceklerdir.”

Yatırımcı ayrıca Pompliano’nun Bitcoin ile altın karşılaştırması yaptığı makalesine de atıfta bulundu:

“Bakın, Bitcoin’in altından daha iyi performans göstereceğine dair hiçbir kuşku yok, bu yüzden insanlar bunun hakkında Twitter’da konuşmayı bırakmalı.”

Tapiero sözlerine altının eski bir varlık sınıfı olmasına karşılık Bitcoin’in yeni bir teknoloji olduğunu ekledi.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x