Yükleniyor...

Ünlü Yatırımcı Altın Varlığının Tamamını Bitcoin ve Ethereum’a Çeviriyor

Bugün sabahın erken saatlerinde Raoul Pal, likit net değerinin neredeyse tamamını Bitcoin ve Ethereum’a yatırdığını açıkladı

unlu yatirimci altin varliginin tamamini bitcoin ve ethereuma ceviriyor 1

Bugün sabahın erken saatlerinde Raoul Pal, likit net değerinin neredeyse tamamını Bitcoin ve Ethereum’a yatırdığını açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Pal, 2005 yılında makro ekonomi ve yatırım stratejisi araştırma hizmeti Global Macro Investor (GMI) kurmadan önce, küresel varlık yönetimi şirketi GLG Partners (şimdiki adı “Man GLG”) için Londra’daki GLG Global Macro Fund’ı yönetmişti. Bundan önce Pal, Goldman Sachs’ta çalıştı ve burada Hisse Senedi ve Hisse Senedi Türevlerinde Avrupa hedge fonu satış işini yönetiyordu. Halen 2014 yılında kurucu ortağı olduğu finans ve iş video kanalı Real Vision’ın CEO’su olarak görev yapıyor.

Pal, GMI haber bülteninin Nisan 2020 sayısında, “gelecek” olarak adlandırdığı Bitcoin’in neden bir gün 10 trilyon dolar değere sahip olabileceğine inandığını açıklamıştı. Bu sayıda Pal, Bitcoin için 10 trilyon dolarlık bir değerleme fikrinin o kadar da çılgınca olmadığını söyledi:

“Sonuçta, bu sadece bir para birimi veya hatta bir değer deposu değil. Kriptografik algoritmanın dışında asla yaratılamayacak, tamamen güvenilir, doğrulanmış, güvenli bir finansal ve dijital değer muhasebe sistemi…”

Pal, 7 Ekim’de Stansberry Research’ün baş editörü ve açık oturum yöneticisi Daniela Cambone ile yaptığı röportajda, Bitcoin‘in kişisel yatırım portföyünde %50’lik bir paya sahip olduğunu ve daha fazla Bitcoin almak için altını satmayı düşündüğünü söylemişti.

Pal, 27 Ekim’de gönderilen bir tweet flood’unda Bitcoin’i “etrafındaki her şeyi emen ve onu yok eden süper kütleli bir kara delik” olarak tanımlamıştı. Pal, Bitcoin’in şimdiye kadar karşılaştığı en iyi yatırım fırsatı olduğunu söyleyerek sözlerini bitirdi.

Bugün erken saatlerde ise Pal, tüm altın varlıklarını satmak ve parayı Bitcoin ve Ethereum‘a yatırım yapmak için kullanmak üzere olduğunu, bu da net likit değerinin %98’ine karşılık geldiğini belirtti.

Pal böylece, Bitcoin hakkında daha önce yaptığı açıklamaları da somutlaştırmış oldu.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x