Yükleniyor...

Ünlü Yatırımcı Bitcoin’in (BTC) 6 Haneli Rakamlara Ulaşmasının Şartını Açıkladı ve Uyardı

Gelişmekte olan piyasalara odaklanan ve Singapur merkezli bir hedge fonu olan Three Arrows Capital'in CEO'su, Bitcoin’in stok/akış oranına (S2F) odaklanan yatırımcılar için bir uyarıda bulunuyor.

Bitcoin

Gelişmekte olan piyasalara odaklanan ve Singapur merkezli bir hedge fonu olan Three Arrows Capital’in CEO’su, Bitcoin’in stok/akış oranına (S2F) odaklanan yatırımcılar için bir uyarıda bulunuyor.

Bitcoin’i Analiz Etmenin Bilimsel Yolu

Coinist Podcast ile gerçekleştirdiği yeni bir röportajda Su Zhu, gelecekteki değeri tahmin etmek için bir varlığın üretimiyle mevcut tedarik arasındaki ilişkiyi gösteren oranın BTC’yi analiz etmenin bilimsel bir yolu olmadığını söylüyor.

Genellikle değerli metalleri analiz etmek için kullanılan S2F, 2019 yılında bir Bitcoin fiyatının 100.000 dolara ulaşacağını bulan tahminlerde yoğun bir şekilde kullanıldı. Ancak Zhu’ya göre, trader’lar günün sonunda Bitcoin fiyatların artması için yeni alıcılara ihtiyacı olduğunu anlamalıdır:

Model ilham verici. Bitcoin’in, fikir birliği olan öngörülebilir bir para politikası olduğu ve BTC’nin daha az arzdan ziyade zaman içinde daha ender olacağı gerçeğine dikkat çekilmesi iyidir. Bunların önemli fikirler olduğunu ve Bitcoin’in anahtarı olduğunu düşünüyorum.

Stok akış bilimsel bir model değildir. Aslında, bazı insanlar bu modelin %100 doğru olduğuna inanmaya başlarlarsa aşırı kaldıraç pozisyonu almalarına neden olabilir. Ancak gerçek şu ki, insanlar fiyatların yükselmesi için Bitcoin’i talep etmek zorundalar. Bu, piyasanın çalışmasının basit yoludur. S2F’ye inanan insanların sayısı artmalı veya başka nedenlerden dolayı Bitcoin alan kişi sayısı artmalıdır. Ancak S2F kendi başına fiyatı yükseltmez. Bu insanlar, tüm birikimlerini Bitcoin’e yatırsalar bile, fiyatların inandıkları seviyelere gelmeleri için başka insanlara ihtiyaç duyacaklardır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x