Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Ünlü Yazar Bitcoin'lerini (BTC) Elden Çıkarmaya Başladığını Duyurdu

Ünlü Yazar Bitcoin’lerini (BTC) Elden Çıkarmaya Başladığını Duyurdu

ABONE OL:google-news

Black Swan yazarı Nassim Nicholas Taleb, elindeki Bitcoin’inleri (BTC) satmaya başladığını söyledi. Bunun nedeni olarak ise kripto para biriminin oynaklığını gösterdi. Bilindiği üzere Taleb geçmişte kripto para birimlerini savunuyordu.

The Black Swan yazarı Nassim Nicholas Taleb, bugün Bitcoin’ini satma sürecinde olduğunu yazdı ve şu eleştirileri yaptı:

“Bir para biriminin, onunla aldığınız ve sattığınız para biriminden asla daha değişken olmaması gerekir. BTC’de malları fiyatlandıramazsınız.”

Geçmişte kripto para birimlerini ve Bitcoin’i savunan Taleb için bu tam 180 derece dönmek olarak nitelendirildi. Geçen yıl, memleketi Lübnan’daki yabancı para birimlerine getirilen kısıtlamalarla ilgili bir gönderiye yanıt olarak Taleb, “Kripto para birimleri kullanın!” açıklamasında bulunmuştu. Taleb, 2018’de varlığa “mükemmel bir fikir” adını verdiği “Bitcoin” adlı kısa bir yazı yazmıştı.

Fakat Taleb, şimdiyse Coinbase’e de bazı kızgın tweet’ler attı ve hesabını kapatmayı planladığını söyledi.

Bugün erken saatlerde, bir Bitcoin tutkunu Taleb’den Bitcoin hakkındaki düşünceleri konusunda daha fazla netlik istedi ve sert bir yanıt aldı: “Başarısız oldu.”

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

KaynakDecrypt
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz 1989 yılında İzmir’de dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe Yavuz, mezun olduğu günden bu yana medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto para ve blockchain’e ilgisi artan Neşe Yavuz bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Kriptomeda'da yönetici editör olarak görev yapıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar