Yükleniyor...

Ünlülerin İsimleri Dolandırıcılık İçin Kullanılıyor

Ripple CEO'su Brad Garlinghouse ve James Bond’un Daniel Craig'inin ortak bir yanı var.

brad garlinghouse xrp bitcoinden daha iyi performans gösterdi

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve James Bond’un Daniel Craig’inin ortak bir yanı var. İkisinin de isimleri kripto para dolandırıcılığını teşvik etmek için kullanılıyor. Kripto para yatırımcılarından para çalmayı amaçlayan başka bir YouTube dolandırıcılığı daha ortaya çıktı. Dolandırıcılar bu kez, 50 milyon sahte XRP hediyesini tanıtmak için blockchain devi Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse’u taklit etti.

Dolandırıcılıklardan Kaçının

Yaklaşık 276 bin aboneye sahip gibi görünen sahte YouTube kanalı, Ripple topluluğunun şu an video akışını mümkün olan en kısa sürede kapatmaya teşvik eden bazı üyeleri tarafından tespit edildi. Burada dikkat edilmesi gereken temel kural, Ripple ve Ethereum beğenilerinin asla hediye olmadığını hatırlamaktır. Dahası, sizden asla önceden para yatırmanızı istemeyeceklerdir.

James Bond rolüyle tanıdığımız ünlü İngiliz aktör Daniel Craig de dolandırıcıların kurbanı oldu. Son filminin ertelenmesi ile alakalı bir YouTube reklamı, kullanıcıları ‘Bitcoin Dönemi’ adlı bir Ponzi şemasıyla ilgili bir makaleye yönlendiriyor. Maalesef dolandırıcılar, kripto alanında oldukça aktifler. Bu nedenle çok dikkatli olmak gerekiyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x