Yükleniyor...
Sponsored

Upbit Borsası, LUNC Kurtarma Paketini Başlatıyor

Güney Kore'nin en büyük kripto para borsası Upbit, LUNA (LUNC) krizinin neden olduğu kayıpları telafi etmek amacıyla kripto izleme merkezi kuracak.

Upbit Borsasi LUNC Kurtarma Paketini Baslatiyor

Güney Kore’nin en büyük kripto para borsası Upbit, LUNA (LUNC) krizinin neden olduğu kayıpları telafi etmek amacıyla kripto izleme merkezi kuracak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Hazırladığı yeni kurtarma paketinin içeriğini paylaşan kripto para borsası, LUNA krizinde kayıp yaşayan yatırımcılarına yardım etmeyi amaçlıyor. Şirket, kripto izleme merkezini LUNC paritesinden kazandığı işlem ücretlerini kullanarak kuracak.

Upbit LUNC Magdurlarina Yardimci Olacak

Upbit, LUNC Mağdurlarına Yardımcı Olacak

Dünya genelinde büyük yankı uyandıran Terra krizinin ardından, şirkete ait tüm kripto para birimlerinde büyük düşüşler yaşandı. Ponzi olarak nitelendirilen kriz, hukuksal süreçleri ve mağduriyetleri de beraberinde getirdi. LUNA ve UST düşüşleri, büyük bir yatırımcı kitlesine kayıplar yaşattı.

Yeni bir yapılanmayla, LUNC ismiyle piyasaya geri dönen kripto para birimi için dünya genelinde beklentiler oluştu. Özellikle kripto bara borsalarının destekleri sayesinde yatırımcı kitlesinin mağduriyetinin giderileceği öne sürüldü.

Upbit, LUNC işlem ücretlerinden elde ettiği geliri mağduriyet yaşayan yatırımcılar için kullanacak. Kısa ve uzun vadeli planlar halinde mağdurlara kayıpları tahsis edilecek. Kripto izleme merkezi, genel anlamda yatırımcıları haksız piyasa faaliyetlerinden korumaya çalışacak.

Güney Kore merkezli borsa, Mayıs ayının üçüncü haftasında yaklaşık olarak 240 BTC işlem ücreti kazanmıştı. Yeni paketi duyuran kripto para sağlayıcısı, işlem ücretlerinin artık kripto izleme merkezine aktarılacağını duyurdu. Mayıs ayında patlak veren krizden sonra, yatırımcıların yaklaşık 60 milyar dolar değerinde varlıkları yok olmuştu.

Terra kurucu ortağı Do Kwon hakkında çıkan kırmızı bültenden sonra yatırımcılar endişe yaşadı. Ancak Binance’nin yakım mekanizmasını duyurması ve Upbit’in kripto izleme merkezini kurması umutları yeşertti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x