Yükleniyor...

UPbit Hack Olayının Patlak Vermesi Sonrası Bitcoin (BTC) Fiyatı Düştü

27 Kasım itibariyle Bitcoin (BTC) yeniden 7.

UPbit Hack Olayının Patlak Vermesi Sonrası Bitcoin BTC Fiyatı Düştü

27 Kasım itibariyle Bitcoin (BTC) yeniden 7.000 dolar seviyesinin altına düştü. Son haftalarda zaten kırılgan olan piyasa gelen ani satış baskısına dayanamadı.

CoinMarketCap’in verilerine göre, Bitcoin (BTC) fiyatı TSİ 13:09’da 7.000 doların altına, 6.000 dolar seviyelerine geriledi. Haberin hazırlandığı sırada ufak sıçramalarla yükselmeye çalışan Bitcoin (BTC) kendini 7.000 doların üstüne atarak 7.017 dolar seviyesine döndü.

UPbit Skandalı Fiyatın Düşmesini Tetiklemiş Olabilir

Bitcoin (BTC) fiyatındaki düşüş, Güney Kore’nin en büyük kripto para borsalarından olan UPbit üzerinde ortaya çıkan şüpheli işlem söylentileriyle aynı zamana denk geldi.

Daha önce bildirdiğimiz gibi, 50 milyon doların üzerinde altcoin mevduatı platformdan yok oldu ve bu durum muhtemel bir hack saldırısının gerçekleştiğine dair korkuya neden oldu. Borsa, kripto paraların çalındığını ve soruşturma nedeniyle para yatırma ve çekme işlemlerini durdurduğunu doğrulayan bir açıklama yaptı.

Borsanın bağlı bulunduğu Dunamu şirketinin CEO’su Lee Seok-woo, “Bilinmeyen bir cüzdana 342.000 ETH’nin aktarıldığını ve bu nedenle pek çok dijital varlık sahibinin zarar gördüğünü söyleyebilirim” açıklamasında bulunurken, ayrıca kullanıcıların bakiyelerini geri çekmeleri için en az iki hafta beklemek durumunda kalacaklarını ifade etti.

UPbitc’in hack’lenmesinin Bitcoin piyasalarını tek başına etkileyebileceği fikrine herkes katılmayanlar da var. Kripto para analisti Joseph Young şu yorumda bulundu:

“Aslında UPbit olayının Bitcoin (BTC) fiyatını düşürdüğünü düşünmüyorum. Bu gerçek olmamalı, zira UPbit tüm kayıpları karşılıyor. Eğer piyasanın hareketi bununla bağlantılıysa, satışları ‘hackerların’ yapması gerek, ki bu kadar kısa sürede bunun gerçekleşmesi çok zor.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x