Yükleniyor...
AL / SAT
PrimeXBT
Anasayfa Altcoin Haberleri USDC Ethereum Ağından Uzaklaşmaya Devam Ediyor

USDC Ethereum Ağından Uzaklaşmaya Devam Ediyor

ABONE OL:google-news
PrimeXBT

Circle ve Coinbase tarafından yönetilen steblecoin USDC, ilk olarak yalnızca Ethereum ağında faaliyetini sürdürüyordu. Bugün yapılan açıklama ile birlikte, USDC artık Stellar blockchain‘de de kullanılacak.

Circle, 2021 yılının ilk çeyreğine kadar, Stellar’ın ödeme araçları, altyapı API’leri ve iş hesabı ürünleri gibi hizmetlerine USDC desteğini ekleyecek. Bu destek ile birlikte, USDC çok gelişmiş bir şekilde kullanıcıların hizmetine açılacak.

Circle yaptığı açıklamada; “Stellar üzerinde çalışacak olan USDC aracılığı ile finansal katılım çözümlerini oluşturmaktan ve gelişticileri destekleyebilmekten oldukça büyük heyecan duyuyoruz” dedi. Firma, Stellar geliştiricilerine ulaşmak için de teşviklerde bulunacak.

Circle, uzun zamandır USDC’nin Ethereum blokchain’ine olan bağımlılığını sona erdirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Şirket, geçtiğimiz Haziran ayında da son zamanların popüler ağı Algorand blokchain’de de yer alacaklarını açıklamıştı.

Stellar, Ethereum’a gore oldukça küçük bir blockhain diyebiliriz. Piyasa değeri bakımından da Stellar’ın 1.5 milyar dolarlık piyasa değerine göre, karşısında 42 milyar dolarlık piyasa değerine sahip Ethereum yer alıyor.

Stellar CEO’su ve İcra Direktörü Denelle Dixon, “USDC’nin Stellar’a eklenmesi, küresel erişimimizi genişletme çalışmalarımızı desteklerken, aynı zamanda ağ üzerinde faaliyet gösteren geliştiriciler ve işletmeler için de yenilikler sunuyor” açıklamasında bulundu.

Stablecoin’ler, fiat paralara sabitlenmiş kripto para belirteçleridir. USDC’de ABD dolarının fiyatına sabitlenmiş kripto para olarak karşımıza çıkıyor. Yaklaşık 2.7 milyar dolarlık piyasa değerine sahip USDC, piyasa değeri açısından en büyük ikinci stablecoin‘dir. Listenin bir numarasında ise 15 milyar dolarlık piyasa değerine sahip Tether (USDT) yer alıyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

KaynakDecryptco
Semih Alkan
Semih Alkan
Semih Alkan, 1992 yılında Ankara’da doğdu. Atılım Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü mezun olan Semih, öğrencilik yıllarında teknoloji haber editörlüğü yapmış daha sonra kripto paralara olan ilgisi onu bu konuda yazarlığa sürüklemiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar