Yükleniyor...

USDC Ethereum Ağından Uzaklaşmaya Devam Ediyor

Circle ve Coinbase tarafından yönetilen steblecoin USDC, ilk olarak yalnızca Ethereum ağında faaliyetini sürdürüyordu

USDC Ethereum Agindan Uzaklasmaya Devam Ediyor

Circle ve Coinbase tarafından yönetilen steblecoin USDC, ilk olarak yalnızca Ethereum ağında faaliyetini sürdürüyordu. Bugün yapılan açıklama ile birlikte, USDC artık Stellar blockchain‘de de kullanılacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Circle, 2021 yılının ilk çeyreğine kadar, Stellar’ın ödeme araçları, altyapı API’leri ve iş hesabı ürünleri gibi hizmetlerine USDC desteğini ekleyecek. Bu destek ile birlikte, USDC çok gelişmiş bir şekilde kullanıcıların hizmetine açılacak.

Circle yaptığı açıklamada; “Stellar üzerinde çalışacak olan USDC aracılığı ile finansal katılım çözümlerini oluşturmaktan ve gelişticileri destekleyebilmekten oldukça büyük heyecan duyuyoruz” dedi. Firma, Stellar geliştiricilerine ulaşmak için de teşviklerde bulunacak.

Circle, uzun zamandır USDC’nin Ethereum blokchain’ine olan bağımlılığını sona erdirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Şirket, geçtiğimiz Haziran ayında da son zamanların popüler ağı Algorand blokchain’de de yer alacaklarını açıklamıştı.

Stellar, Ethereum’a gore oldukça küçük bir blockhain diyebiliriz. Piyasa değeri bakımından da Stellar’ın 1.5 milyar dolarlık piyasa değerine göre, karşısında 42 milyar dolarlık piyasa değerine sahip Ethereum yer alıyor.

Stellar CEO’su ve İcra Direktörü Denelle Dixon, “USDC’nin Stellar’a eklenmesi, küresel erişimimizi genişletme çalışmalarımızı desteklerken, aynı zamanda ağ üzerinde faaliyet gösteren geliştiriciler ve işletmeler için de yenilikler sunuyor” açıklamasında bulundu.

Stablecoin‘ler, fiat paralara sabitlenmiş kripto para belirteçleridir. USDC’de ABD dolarının fiyatına sabitlenmiş kripto para olarak karşımıza çıkıyor. Yaklaşık 2.7 milyar dolarlık piyasa değerine sahip USDC, piyasa değeri açısından en büyük ikinci stablecoin’dir. Listenin bir numarasında ise 15 milyar dolarlık piyasa değerine sahip Tether (USDT) yer alıyor.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x