Yükleniyor...

Üst Düzey Yatırımcı: Bitcoin (BTC) Eylül’e Kadar 20 Bin Doları Geçebilir

Bitcoin bir kez daha 10.

BTC 20.000

Bitcoin bir kez daha 10.000 dolarlık alanın üzerinde kalıcı olamadı. Bununla birlikte, kripto para birimi alanındaki önde gelen yatırımcılar, makroekonomik faktörlerin birleşmesi nedeniyle BTC’de yükselişini sürdürüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nitelikli yatırımcılar, 2020’de Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 20.000 doları tekrar gözden geçirme olasılığının yüksek olduğunu söylüyorlar. Bitcoin’nin mevcut fiyatı düşünülürse 20.000 dolara ulaşması için %112’lik bir ralli yaşaması gerekiyor.

Morgan Creek Ortağı: Bitcoin (BTC) Bu Yıl 20 Bin Dolar Olacak

Morgan Creek Dijital ortağı Jason Williams, Bitcoin’in Ekim ayına kadar 20.000 dolara ulaşacağına inanıyor. Kısa süre önce attığı tweet’te böyle bir performansın nispeten Bitcoin’i kısa bir zaman dilimi içinde “Dünya Klasında” yapacağını savundu.

Önde gelen Bitcoin yatırımcısı bu öngörüyü destekleyecek kanıtlar hakkında ayrıntılı bilgi vermedi. Yine de önceki görüşmelerde, önümüzdeki dört ila beş ay içinde BTC’nin neden %100 oranda yükselmesini beklediğini açıkladı.

Thinking Crypto ile Mayıs ayında gerçekleştirdiği röportajda Williams, kripto para birimi endüstrisinin 1990’ların ortalarındaki internet endüstrisine benzer bir konumda olduğuna inandığını söyledi. Yani Bitcoin’in önümüzdeki yıllarda potansiyel olarak daha büyük bir ralli gerçekleştirme ihtimali bulunuyor.

Williams ile ortak görüşlere sahip olan Mark Yusko ve Anthony Pompliano çok daha fazla yükseliş bekliyor. Diğer Morgan Creek Digital kurucu ortakları, merkez bankaları tarafından yapılan büyük para basımlarının ve blok ödülünün yarıya indirilmesinin BTC için tabiri caizse “roket yakıtı” olarak görüyorlar.