Yükleniyor...

Usta Analist Açıkladı: Bitcoin 3.000 Dolar Daha mı Düşecek?

Bitcoin’deki oransal kırılmalar, Bitcoin’in düşüşüne 3.000 dolar daha devam edebileceğini gösteriyor

usta analist acikladi bitcoin 3000 dolar daha mi dusecek

Bitcoin’deki oransal kırılmalar, Bitcoin’in düşüşüne 3.000 dolar daha devam edebileceğini gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Deneyimli yatırımcı Peter Brandt, Twitter üzerinden paylaştığı bir tweet ile düşüş çağrısı yaptı. 2015-2017 boğa koşusu sırasında benzer düşüş hareketlerini gerekçe göstererek, kripto paranın aşağı yönlü düzeltmeyi 14.000 dolarlık seviyelere ulaşana kadar uzatabileceğini söyledi.

Bitcoin’in Oransal Kırılmaları

Bitcoin, altı hafta üst üste neredeyse %100 artarak, sadece bu Pazartesi günü 19.500 dolara kadar yükseldi. Artan kurumsal yatırım beklentileri, ardından değer kaybeden ABD doları ve negatif getirili borcun yol açtığı olumlu bir makroekonomik görünüm, kripto paranın riskler karşısında güvenli bir liman olarak büyümesine izin verdi.

Ancak bu ralli, Bitcoin’i aşırı satın alınan bir varlık haline getirdi. Bu, bir patlama zirvesi riskinin artması, yani yatırımcılar tarafından kar elde edilmesi bu haftanın ilk yarısında fiyatının 3.000 dolardan fazla düşmesine neden oldu. Brandt, üstel boğa koşularından sonra Bitcoin’in tarihsel olarak nasıl davrandığına bakarak, satış eyleminin sona ermekten çok uzak olduğunu düşünüyor.

Brandt “Yerel zirveden %37’lik bir düzeltme, Bitcoin fiyatını 14.235 dolara kadar düşürür” dedi. “Fiyat 19.000 doların üzerindeyken büyük bir düşüş göreceklerine yemin eden birçok yatırımcı, BTC’lerini 15.000 doların altında satacak.

Destekleyen Teknikler

Brandt’in 14.000 dolara yakın düşüş yorumunu destekleyen iki güçlü teknik var. 

Birincisi, seviye Bitcoin’in önceki direnç alanlarıyla çakışıyor. Örneğin, Ocak 2018’de 14.253 dolarlık bir tavan fiyatını kısa süre ettikten sonra yılın geri kalanında düşüş gösterdi. Haziran 2019’da, BTC/USD’nin boğa hareketi 13.868 dolara ulaştı ve bu da Brandt’in bahsettiği olumsuz hedefe çok yakın.

İkincisi, Bitcoin’in 20 haftalık hareketli ortalaması (20-WMA) 12.928 dolarda oturuyor ve son düşüşün ardından fiyatın konsolide olması durumunda 13.500 doların üzerinde kapanması bekleniyor. Bu, BTC/USD’yi Brandt’in 14.000 dolara yakın düşüş hedefi aralığına getiriyor. Bu arada 20-WMA, Bitcoin’in yükseliş eğilimini sürdürme rekorunu da elinde tutuyor.

Anonim bir analist, “20 haftalık bir MA ayı piyasasında destek [seviyesi] boğa piyasasında ise bir direnç olarak hizmet ediyor” dedi. “Bitcoin fiyatı defalarca oraya geri dönüyor. Belki, “bu sefer farklı olur” ama şahsen ben öyle düşünmüyorum ve MA’nın test edilmesini bekleyeceğim.”

Fiyatın 50-WMA desteğinde düşüş göstermesi durumunda, 50-WMA’ya doğru genişletilmiş bir aşağı yönlü düzeltmeden geçme riski olacaktır. Bu neredeyse 10.000 dolara yakın duruyor.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x