Yükleniyor...

Usta Analist Plan B’den Dev Tahmin: Bitcoin Aralık 2021’den Önce 288.000 Dolara Ulaşacak!

Plan B, Aralık 2021'den önce S2F modeline dayalı olarak Bitcoin'in 100.

BTC

Plan B, Aralık 2021’den önce S2F modeline dayalı olarak Bitcoin’in 100.000 dolar-288.000 dolar bandında bir yere ulaşacağını ifade ediyor. Düzenleyici ve kurumsal cephedeki birçok güncelleme ve duyuruya rağmen ünlü isim bu tahmininin arkasında durmaya devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto para topluluğu içerisinde 2020’nin sonunda 100.000 dolarlık bir Bitcoin hayal eden birkaç Bitcoin Maksimalisti olsa da PlanB, bir modelle desteklendiği ve henüz buna daha zaman olduğu için tahminiyle öne çıkıyor. Aralık 2021’e 13 ay kaldı. 13 ay, Bitcoin fiyatının piyasa döngüsünün 3 aşamasından geçmesi için yeterli bir süre. 100.000 ABD doları, dahil olan zaman bileşeniyle hayal gibi görünmüyor.

Daha fazla BTC’nin soğuk cüzdanlara taşındığı da aktarılıyor. Bir düzeltme olduğunda veya fiyat yakın zamandaki yüksek seviyenin altına düştüğünde, zayıf eller tarafından satılan BTC’yi balinalar için borsalardan satın alan yüzlerce küçük 0,01 BTC’li cüzdan da var. Bitcoin soğuk veya özel cüzdanlarda saklandığında arz düşer. Ek olarak, bu, yarılanmanın ardından birkaç ay içinde meydana gelir ve bunun bir arz şokuna neden olduğu bilinmektedir. Arz kıtlığının yavaş birikimi, önümüzdeki 18 ila 20 ay içinde bir boğa piyasasını yönlendirir. Dört ila beş yıldan fazla bir süredir ticaret yapan trader’lar, 2012 ve 2016 yarılanmasının sırasıyla 2013 ve 2017 boğa koşusuna yol açtığı zaman bu etkiye aşinadır. 2020 yarılanması da aynı yolda ve fiyat zaten 15.000 doların üzerinde.

Arz kıtlığı önemli hale geldiğinde, satılan arz daha yüksek bir fiyat talep eder ve doğal olarak yukarı doğru kayar. Kasım ayının ilk haftasında, grafiklerin BTC satış duvarı gösterdiği ve neredeyse hiç BTC’nin satılmadığı durum buydu. Yarılanmanın dokuz ayında, neredeyse% 100 HODLers kar üzerinde oturuyor olacak ve satış tarafı baskısı artabilir. Spot borsalar satış için BTC ile dolabilir ve fiyat artmaya devam ederek perakende ve kurumsal ilgiyi artırabilir ve yeni talep yaratabilir.

Fiyatı Artırabilir

Bu talep karşılandığında ve sürekli olarak yeni talep üretildiğinde, HODL yapanların ve madencilerin satış yapma istekleri düşebilir. HODL yapanlar, gerçekleşmemiş karları ayırtmak için bir sonraki büyük fiyat hareketini beklerken, varlıklarını üzerinde birkaç haftadan birkaç aya kadar satmamayı tercih edebilir. Fiyat yeterince yükseldiğinde, çılgınlık benzeri bir aşama fiyatı ve talebi aşındırır.

BTCPriceChart 1

Bu fiyat hareketi ve yukarıda açıklanan piyasa döngüsü aşamaları, hepsi Mayıs 2020’de başladığı için, Mayıs 2021’e kadar uzanıyor. Plan B’nin S2F’sine göre, fiyat daha sonra da yükseliş eğilimini sürdürecektir. Bitcoin’in halving’i ve piyasa döngüsü aşamaları, şimdiye kadar fiyat artışını ve ivmeyi destekledi. Bu, Plan B’nin Aralık 2021’den önce Bitcoin’e olan sarsılmaz güveninin ve 100.000 – 288.000 dolara ulaşmasını düşünmesinin nedeni olabilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x