Yükleniyor...

Usta Analist PlanB’ye Göre Bitcoin 2021’de 300.000 Dolara Ulaşacak

Kurumsal yatırımcı ve BTC S2F değerleme modelinin yaratıcısı PlanB, Bitcoin’in benzersiz kıtlığının 2021 için önde gelen kripto para birimini ralliye hazırladığını ifade etti

bitcoin btc 2021 300.000 dolar 1

Kurumsal yatırımcı ve BTC S2F değerleme modelinin yaratıcısı PlanB, Bitcoin’in benzersiz kıtlığının 2021 için önde gelen kripto para birimini ralliye hazırladığını ifade etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

SALT Talks ile yaptığı yeni bir röportajda PlanB, önde gelen kripto para birimi için yükseliş sağlayacak bir 2021 yolculuğu ilan etti. Deneyimli Hollandalı analist, Bitcoin’in değerinin 2021’in sonundan önce 300.000 dolara fırlayabileceğini varsayıyor. PlanB şu ifadeleri kullanıyor:

“Son 10 yılda yaşadıklarımızın yörüngesine bakarsanız, altın ve emlak seviyelerine gidebilir, o zaman Bitcoin’in 10x veya 20x daha yapmasını bekliyorum. Yani, gelecek yıl Noel’den önce 100.000 doların çok yukarısına, belki 300.000 doların yukarısına gidecek. Ve bu gerçekten boğa gibi geliyor. Bu bazılarına saçma gelebilir ama bunu daha önce üç kez yaptık.”

PlanB’nin yükseliş değerlendirmesi kısmen Bitcoin’in kıt doğasından kaynaklanıyor ve Bitcoin’in sabit arzını ve her yıl çıkarılan BTC miktarını azaltan yarılanma olaylarını işaret ediyor. Kıt varlıklar bol varlıktan daha değerlidir. Bitcoin ilk mutlak kıt varlıktır. Arzı değiştiremezsiniz, fiyatı yükselse bile arzı değiştiremezsiniz. Matematiksel olarak protokolde olduğu için arzı artıramazsınız.

PlanB ayrıca kendisinin “Bitcoin maksimalisti” olduğunu söylüyor ve Bitcoin’in kazanan her şeyi alır oyununda kazanmaya hazır olduğuna inandığını ortaya koyuyor:

“Bence kazanan her şeyi alır. Bence oradaki kafa karışıklığının çoğu, bazı insanların Bitcoin’i ve diğer paraları ürün veya şirket olarak görmesinden kaynaklanıyor. Birden fazla ürününüz olabilir ve bazı ürünler kazanır ve diğer ürünler kaybedilir veya birden fazla şirket bir arada var olabilir, bu çok mantıklı bir görüş. Ama bana göre Bitcoin bir şirket değil. Bu bir protokoldür. Elbette sadece bir protokole sahip olabilirsiniz, özellikle bir para protokolüyse.”

PlanB, Bitcoin’in, tariheki herhangi bir büyük teknolojik yenilikte olduğu gibi, gelecek yıl parabolik hale gelmeye hazır olduğunu düşünse de, BTC’nin hükümete ve düzenleyici davalarına karşı savunmasız olduğunu da söylüyor.

“İnsanların gördüğü en büyük risk hükümet yasağı veya düzenlemesi… Facebook Libra‘ya ne yaptıklarına bir bakın. Yani bir bakıma, Bitcoin bu risk için özel olarak tasarlandı.”

Ancak PlanB, nihayetinde teknolojilere karşı daha makul hale gelecek düzenlemelerin hayatları değiştireceği ve kolaylaştırılacağına inandığını da söylüyor.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x