Yükleniyor...

Usta Analiste Göre Bitcoin Yükselişe Geçmeden Önce Çakılabilir

Popüler Trading View analisti Alan Masters, kısa bir süre önce yaptığı Bitcoin aylık zaman çizelgesi grafiği analizinden bahsetti.

btc

Popüler Trading View analisti Alan Masters, kısa bir süre önce yaptığı Bitcoin aylık zaman çizelgesi grafiği analizinden bahsetti. Analiste göre Bitcoin’in daha fazla yükselmesi için düşüş gerçekleştirmesi gerekiyor. Analistin grafiğine göre BTC, 13.000 dolara kadar gerileyebilir.

Popüler isme göre Kasım 2020 için Bitcoin çok güçlü bir aylık kapanışa sahipti. Bitcoin için aylık mum, BitStamp için tüm Zamanların en yüksek seviyesinin üzerinde olan bir seviyede 19.700 dolardan kapandı.

Ekran Resmi 2020 12 02 15.49.12

Analiste göre hiçbir şey düz bir çizgide yükselmez, Bitcoin bile. Bu yüzden ay içinde ilk yarı negatif/kırmızı/aşağı, ikinci yarı pozitif/yeşil/yukarı olur. Masters’a göre genel bir kanı olarak yükseliş eğilimi zirvede olmaya devam ediyor. Analist, şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin (BTC/USD) için yeni bir ay başlıyor ve hemen kırmızıyı görüyoruz. Bu ne kötü ne de endişelenecek bir şey. Bu, ayın ilk birkaç haftasında düzeltme yaşayacağımız anlamına gelebilir ve sonra tekrar büyük yeşil bir yükseliş görürüz. Bu yüzden rahatlamalısınız.”

Analist Ekim 2017 yılını örnek göstererek, şunları söyledi:

“Ekim 2017’ye dönüp bakarsanız, 6434 dolardan kapanan tam bir yeşil / yükseliş mumumuz da vardı. Takip eden ay, TD dizisinde pozitif 9, yukarı çıkmadan önce düştü. Kasım 2017’de fiyatlar  5555,55 dolara kadar düştü. Bu olumsuz haftanın ardından, fiyatlar artmaya devam etti ve takip eden ay daha yüksek bir seviyede sona erdi, ardından yeniden yükseldi. Bu ay da beklediğimiz bu. Grafik desenleri ve piyasa döngüleri tekrarlama eğiliminde olduğu için.”

Düşüş İhtimali Ne?

Analiste göre fiyatlar Mart’ın en düşük seviyesinden bu yana EMA10’un üzerinde işlem görüyor. Usta isim Bitcoin’in, birkaç gün veya iki hafta içinde aylık 13.323 dolara kadar düşebileceğini ve bu seviyeden sıçrayarak daha sonra artmaya devam edebileceğini dile getirdi.

Analist farklı senaryolardan da bahsederek, boğaların kontrolü kaybettiğini söyledi. Analist düşüşün ardından BTC’nin yükseleceğini dile getirerek şu ifadeleri kullandı:

“Şu anda Kasım 2020’de Nisan ayından bu yana en büyük işlem hacmine sahip olduk. RSI ultra güçlü. Bitcoin satın alan hükümetlerimiz ve kurumlarımız var. Son boğa koşusunda fiyatları yukarı çeken bizlerdik. Yeni zirvelere ulaşmamıza rağmen, ana akımda hala bir FOMO hissi yok. Bir sonraki ‘teşvik paketi’ henüz ortada yok ama gelecek ve geldiğinde Bitcoin daha da yükselmeye devam edecek.”

Bitcoin, CoinMarketCap verilerine göre yazının yazıldığı sırada 19.152 dolardan işlem görüyordu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x