Yükleniyor...
AL / SAT
Paribu İlk Adım
Anasayfa Kripto Para Haberleri Usta Analiste Göre XRP'de Beklenen Fiyat Hareketi Yakında Yaşanabilir!

Usta Analiste Göre XRP’de Beklenen Fiyat Hareketi Yakında Yaşanabilir!

ABONE OL:google-news

Ripple Labs ABD’den ayrılmayı planladığını açıklarken, XRP fiyatlarında da önemli bir toparlanma sinyalleri görüldü.

San Francisco merkezli blockchain şirketi, kurucu ortağı Chris Larsen aracılığıyla, Amerika’nın kripto ve blok zinciri şirketlerine yönelik yaptırım odaklı düzenlemesi nedeniyle kripto para dostu bir ülkeye (İngiltere, İsviçre, Japonya veya Singapur) geçebileceğini yineledi. Larsen, “Blockchain ve dijital para birimleri ABD’de hoş karşılanmıyor” diyerek, şu ifadeleri kullandı:

“Bu işte olmak istiyorsan, muhtemelen başka bir yere gitmelisin. Size karşı dürüst olmak gerekirse, genel merkezimizi çok daha dostane bir alana taşımayı bile düşünüyoruz.”

Açıklama, bir ABD mahkemesinin geçen hafta Ripple aleyhindeki üç iddiadan ikisini reddetmesinin ardından geldi. Suçlamalar, Ripple’ın yatırımcısı Vladi Zakinov tarafından Kasım 2018’de açılan toplu davanın bir parçasıydı. Firmanın ve CEO’su Brad Garlinghouse’un onlara XRP token’ları biçiminde yasadışı menkul kıymetler sattığını iddia etmişti.

Garlinghouse ise ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu blockchain firmaları için herhangi bir somut yasayı netleştiremediği için suçladı. Ripple’ın yurtdışına taşınmaya karar vererek kurallardan kaçınmaya çalışmadığını, ancak sadece düzenlemelerin net olduğu bir ortamda faaliyet göstermek istediğini de sözlerine ekledi.

XRP Fiyatlarında Görünüm Ne?

XRP’nin bu habere ilk tepkisi olumlu oldu. Piyasa değerine göre dördüncü en büyük kripto para birimi, Çarşamba günü düşüp seviyelerde işlem görüyordu. Kripto para birimi ise yazının yazıldığı sırada CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %3 oranında yükselerek 0,253 dolar seviyesinden işlem görmeye başladı.

xrp
Kaynak: Vince Prince

Bağımsız bir piyasa analisti olan Vince Prince, XRP’nin önümüzdeki seanslarda büyük bir toparlanma kaydetmesini beklediğini belirtti. Geri dönüş noktasının 0,233-0,235 dolar civarında olabileceğini ekledi. Prince şu ifadeleri kullandı:

“XRP, 0.2335-0.235 arasında grafiğimde işaretlenen mavi seviyede ön desteğe sahip, bu da XRP/USD için yukarı doğru hareket etmeden önce önemli bir desteği gösteriyor.”

Analiz, kısmi, ters Baş ve Omuz modelinin bir parçası olarak geldi. 0.233-0.235 dolar sağ omuzun alt kısmı olarak görev yaptı. Devam ederse, XRP fiyatının 0.2604 dolara yakın olan boyun çizgisine doğru yükselmesi yaşanabilir. Vince, yukarı yönde bir patlama olacağını tahmin ederek şunları ekledi:

“Yapıda XRP/USD’nin daha da geliştiğini görmek ilginç olacak. Bu iyi potansiyele sahip bir yapıdır.”

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
KaynakNews BTC
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar