Yükleniyor...

Usta Analistler Bitcoin’de Büyük Hareket Bekliyor! İşte Nedeni

Bitcoin'i (BTC) çevreleyen belirsizliğe rağmen, bir numaralı kripto para birimi altı yıldır görülmemiş bir yükseliş sinyali verdi.

btc buyuk hareket

Bitcoin’i (BTC) çevreleyen belirsizliğe rağmen, bir numaralı kripto para birimi altı yıldır görülmemiş bir yükseliş sinyali verdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto analisti Eric Thies, 2014’ten bu yana ilk kez altı aylık zaman diliminde yükseliş eğilimi gösteren KDJ olarak bilinen bir trend indikatörünü vurguluyor. Thies, konuyla alakalı olarak şu açıklamaları yaptı:

“KDJ’nin boğayı geçtiği en son yıl 2014’te BTC, 200 dolar ile en düşük seviyelerdeydi.”

btc analiz
Kaynak: Eric Thies Twitter

KDJ indikatörü, yatırımcılar tarafından bir varlığın eğilimindeki değişiklikleri tahmin etmek için kullanılan stokastik osilatörün bir uzantısıdır. En son KDJ kesişmesi, BTC’nin uzun vadeli perspektifteki eğiliminin düşüş eğiliminden yükselişe geçtiğini gösteriyor.

Bitcoin uzun vadede yükselişe geçse de, trader’lar kısa vadede kaderinden emin değil. Anonim kripto stratejisti ve trader Smart Contracter, Twitter’da 64 bin takipçisine, lider kripto para birimi bir üçgenin tepesine yaklaşırken Bitcoin’in hareket etmek üzere olduğunu söylüyor:

“BTC tekrar ortalama görünüyor ve muhtemelen burada bir tür üçgen içinde, hangi yolda kırılacağından emin değilim. Ancak kırılmayı izleyeceğim ve ne olursa olsun ticaret yapmak için yeniden test edeceğim.”

Smart Contracter, BTC’nin yakında büyük bir karar vermek üzere olduğunu gören tek trader değil. Yaygın bir şekilde takip edilen kripto para analisti ve yatırımcı Josh Rager, 88 bin kişilik ekibine, bir numaralı kripto para biriminin bir hafta içinde konsolidasyonunu sona erdirmeye hazır göründüğünü söylüyor:

“BTC volatilitesi artıyor. Bitcoin için sıkıştırma bu hafta potansiyel bir kırılma ile devam ediyor. Bitcoin bir sonraki dürtüsel harekette yukarıdaki bölgenin (10 bin 900 dolar ila 11 bin 150 dolar) üzerine çıkamazsa, bence Bitcoin muhtemelen 10 bin doların altındaki aşağı yönlü hareketini sürdürecek.”

BTC
Kaynak: Josh Rager Twitter

Önce Bir “Boğa Tuzağı” Kuracak

Diğer trader’lar daha fazla netlik beklerken, IncomeSharks zaten Bitcoin’in 9 bin 500 dolara düşmeden önce bir boğa tuzağı kuracağını tahmin ediyor.

btc bitcoin
Kaynak: IncomeSharks/ witter

Bu arada, yakından takip edilen analist Credible Crypto, 10 bin 400 dolarlık destekte tutunduğu sürece BTC’nin hala yükseliş eğiliminde olduğunu ifade ediyor.

Yazının yazıldığı sırada Bitcoin (BTC), CoinMarketCap verilerine göre 10 bin 632 dolardan işlem görüyordu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x