Yükleniyor...

Usta Analistten 2021 Ocak Ayı İçin Bitcoin (BTC) ve Altcoin Sezonu Tahmini

Ocak 2018’de Bitcoin’in (BTC) çöküşünün zamanlamasını bilen ve kripto para topluluğu tarafından yakından takip edilen bir trader, dünyanın önde gelen kripto para birimine olan bakışını açıkladı

btc bitcoin 2021

Ocak 2018’de Bitcoin‘in (BTC) çöküşünün zamanlamasını bilen ve kripto para topluluğu tarafından yakından takip edilen bir trader, dünyanın önde gelen kripto para birimine olan bakışını açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Popüler analist Peter Brandt, Bitcoin’in parabolik bir rallinin ortasında olduğunu ve Ocak ayında BTC’nin 48.000 doların üzerine çıktığını gösteren bir grafik yayınladığını söyledi.

“Bitcoin, Eylül 20’den itibaren parabolik hareketle ilerliyor.”

EqP7rNvWMAEGPkz

Brandt, herhangi bir noktada önemli bir düzeltmenin gerçekleşebileceğini ve eğriyi ihlal edebileceğini söylüyor, ancak bir sonraki geri çekmenin uzun vadeli bir ayı piyasasının başlangıcını işaret edeceğini düşünmüyor:

“Bu eğrinin bir noktada ihlal edilmesini bekliyorum, ancak %80 düşüşe yol açmayacağını düşünüyorum. Yeşil eğri, Aralık 2018 ve Mart 2020’nin düşük seviyelerinden daha büyük bir parabolik ilerlemedir. Bu, boğa piyasasının itici gücüdür.”

Yaklaşık üç yıl önce Brandt, parabolik bir ilerlemenin ihlalinin genellikle %80’lik büyük bir düzeltmeye yol açtığını vurguladığı için kripto para alanında ün kazanmıştı. Kurumsal oyunculardan gelen güçlü talebin ortasında Brandt, Bitcoin satış olayını tetikleyebilecek bir katalizör belirtiyor: “ABD’de 1 Ocak’tan sonra olası vergi satışı.”

Altcoin Sezonu Olacak mı?

Brandt, bir altcoin sezonunun olup olmayacağına inanıp inanmadığı sorulduğunda, basit bir yanıt verdi:

“Önemsiz paraları unutun. Gerçeğe odaklanın.”

Bu ayın başlarında Brandt, Bitcoin’in potansiyel olarak bu döngüde 100.000 dolara çıkacağını tahmin etmişti:

“2018’de, ‘Bu Bitcoin parası’ dediğim bir miktar parayı bir kenara ayırdım. Benim için Bitcoin’in yükselmeyeceğine dair bir işaret yok.”


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x