Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Usta İsimden Ethereum Yorumu: "Turuncu Çocuğu Tekme Tokat Dövecek"

Usta İsimden Ethereum Yorumu: “Turuncu Çocuğu Tekme Tokat Dövecek”

ABONE OL:google-news

Yerli kripto para topluluğunun önemli isimlerinden Tobby Kitty, Twitter üzerinden “Flippening” vurgusu yaptı. Bir grafik paylaşan Kitty, Ethereum’un (ETH) piyasa hakimiyetinin, Bitcoin’in (BTC) piyasa hakimiyetini geçmesini anlatan “Flippening” kavramından bahsetti. Bu da akıllara böyle bir şey yaşanır mı sorusunu getirdi.

Binance Academy’e göre “Flippening” terimi, 2017’de icat edildi ve Ethereum’un (ETH) piyasa kapitalizasyonunun Bitcoin’in (BTC) piyasa kapitalizasyonunu geçme olasılığını ifade ediyor. Bu nedenle terim, gelecekte Ethereum’un piyasa değeri açısından en büyük kripto para birimi haline geldiği varsayımsal anı tanımlar.

Bir kripto para biriminin piyasa değeri, dolaşımdaki arzının mevcut piyasa fiyatı ile çarpılmasıyla hesaplanır (kaybedilen kripto paraları veya token’ları hesaba katmasa da). Şu anda, Bitcoin piyasa değeri açısından bir numaradır ve onu Ethereum izlemektedir. Coingecko verilerine göre yazının yazıldığı sırada BTC %64, ETH ise %11 oranında piyasa hakimiyetine sahipti.

BTC, piyasa değeri açısından her zaman bir numaralı kripto para birimi olmasına rağmen, piyasa hakimiyeti son yıllarda önemli ölçüde düştü. Düşüş özellikle 2017 ortalarında ve 2018’in başlarında görüldü. Bu dönemlerde, birçok Ethereum destekçisi Flippening’in gerçekleşmesini umuyordu. Spekülatörler, daha fazla esnekliğin ve akıllı sözleşmeler yazma yeteneğinin Ethereum’u Bitcoin’e yaklaştıracağını söylüyordu ancak Flippening hiçbir zaman gerçekleşmedi.

Flippening saati web sitesi, Ethereum’un Bitcoin’e kıyasla ilerlemesini izlemek için bir referans olarak kullanılabilir.

Ethereum Hakimiyeti Ele Geçirir mi?

Yakın zamana kadar, Bitcoin 2009’daki oluşumundan bu yana ciddi bir rekabet olmaksızın en üst sırada yer aldı. En son 24 Şubat 2017’de Bitcoin’in piyasa değeri, tüm kripto para birimlerinin toplam piyasa değerinin %86.74’ünü temsil ediyordu. O zamandan beri, birim fiyatı yükselmiş olsa da, Bitcoin’in pazar payı hızla düştü ve şimdi %64 oranında. Aynı zamanda, diğer kripto para birimleri özellikle Ethereum, hızla pazar payı kazandı.

Konuyla alakalı açıklamasını devam ettiren Tobby Kitty, bahsettiği dönem hakkında şu ifadeleri kullandı: “Diyorum o zaman sadece iki tane kedi alıp satıyordun. Şu an modern bankacılığın yapabildiği neredeyse her şeyi DeFi ile yapabiliyorsun. Şakamız yok, herkes ayık olsun.”

EnCKFNhWEAAkeCv

Tobby Kitty, yukarıdaki grafiği paylaşarak, şu ifadeleri kullandı:

“Dediğime kanıttır. Cryptokitties Ethereum ağını kilitlemişti o zamanlar. Şu an DeFi yanında ufacık çocuk kaldı. :) Ethereum alın Flippening olacak demiyorum. Ama bunu herkes iyi bilsin, Altcoin sezonu gelecek, Ethereum turuncu çocuğu tekme tokat dövecek.”

Ekran Resmi 2020 11 17 18.57.15

“2017’nin Ethereum’u ile 2020’nin Ethereum’u Bir Değil”

Popüler isim konuşmasının devamında, 2017’nin Ethereum’u ile 2020’nin Ethereum’unun bir olmadığını, Bitcoin’in aynı Bitcoin fakat Ethereum çok daha devasa olduğunu dile getirdi.

Tobby Kitty, şunları söyledi:

“Ethereum’un boğası hiçbir şeye benzemiyor. Flippening diye bir mevzu var. Gelirse buradaki herkes Ethereum maximalist kesilir. Beni de Türk Ethereum Sefiri ilan edersiniz artık. Flippening Ethereum’un Bitcoin’i geçip 1. sıraya oturması demek. Yaa olmaz demeyin, öyle bir fiyatlanıyor ki, bütün Twitter sadece bunu konuşuyor. Zaten bizim Toxic maximalistler bir gece ansızın buradaki herkesi susturur. O zaman görün şenliği.”

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar