Yükleniyor...

Usta İsme Göre Altının Savaşı Kazanıp Kazanamayacağı Yakında Belli Olacak

Altın, bugün erken saatlerden bu yana geri çekilmeye başladı.

altin

Altın, bugün erken saatlerden bu yana geri çekilmeye başladı. Ancak gündemde yer alan yeni tip koronavirüs (Covid-19) aşılarına yönelik ilerlemeler ve aksayan ABD teşvik paketlerinin ortasında yine de 1.900 dolar civarında kilit bir seviyenin üzerinde tutunmayı başardı.

Belki de ABD’deki milletvekilleri arasındaki müzakerelerin ilerlemesine bağlı olarak devlet tahvili getirilerinde bir sonraki tırmanış, aynı zamanda külçe fiyatlarını düşürmüş olabilir, ancak daha büyük bir mali yardım ortaya çıkarsa uzmanlara göre altında yükseliş yaşanacak.

Altın ons başına 1.900 dolara gerileyerek değer kaybederken, Avrupa’da virüs yayılımının hızlanması, ABD’deki seçimler ve koronavirüs söz konusu olduğu için bir noktada tutunmayı başardı. AvaTrade baş piyasa analisti Naeem Aslam, şunları söyledi:

“Altın fiyatı, günlük zaman diliminde 100 günlük hareketli ortalamanın üzerinde kalmak için elinden gelenin en iyisini yapıyor ve bu savaşı kazanıp kazanmayacağını yalnızca zaman gösterecek. Kesin olan bir şey var ki, boğalar bu kadar kolay pes etmiyor. Bunun nedeni, trader’ların altın fiyatlarına ilgi duymasını sağlayan ABD seçimleri ve koronavirüs ile ilgili çok fazla belirsizlik olması.”

Altın Fiyatı Teknik Analizi

Teknik bir göstergeye göre altın 100 saatlik Basit Hareketli Ortalamanın civarında 1.901 dolarlık bir satır kümesi civarında işlem görüyor. Analist Yohay Elam’a göre eğer altın burada tutunabilirse ilk hedef 1.909 dolar olacak. Daha da yukarıda, 1.913 dolarlık bir seviye yer alıyor.

altın

Düşüş durumunda ise destek, 1.895 dolar seviyesinde bekliyor. Değerli yatırım aracının daha da düşmesi durumunda bir sonraki destek seviyesi ise 1.883 dolar olarak belirlendi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner