Yükleniyor...

Usta İsme Göre Bitcoin (BTC) Tarihi Bir Boğa Rallisi İçin Hazırlanıyor!

Bloomberg'in yeni bir raporuna göre Bitcoin, borsa ile ilişkisinden kurtulup parabolik bir 2021 için hazırlanıyor olabilir.

btc 2

Bloomberg’in yeni bir raporuna göre Bitcoin, borsa ile ilişkisinden kurtulup parabolik bir 2021 için hazırlanıyor olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Finans haberleri sunan başarılı yayın kuruluşunun kripto para ile ilgili son aylık görünümü, Bitcoin’i uzun vadeli büyük bir kopuşun zirvesinde olabilecek “kafesli bir boğa” olarak adlandırıyor:

“Bitcoin, 2013 ve 2017’de olduğu gibi önceki kalıplar tekrar ortaya çıkarsa, parabolik bir 2021’den geçebilir. Yeni zirveler, kripto para için bir sonraki potansiyel yinelemedir ve öngörmediğimiz bir şey daha fazla benimseme ve kısıtlı arz karşısında talep eğilimini artırmadığı sürece sadece bir zaman meselesi olabilir. Bizim görüşümüze göre, Bitcoin Nasdaq 100 Hisse Endeksi ile kısıtlayıcı ilişkisini bitirmenin ilk günlerinde olabilir. Teknik olarak, 27 Ekim’de 1.2’ye yakın olan Bitcoin-Nasdaq oranı, 1.1 direncinin üzerine çıktı.”

Rapora göre, Bitcoin’in 10.000 dolarlık direnci önümüzdeki yıl 20.000 dolarlık bir dirence dönüşebilir. Rapor, Bitcoin’in azalan arzını ve 21 milyon token’lık nihai sınırını, önde gelen kripto para birimini olumlu bir yörüngeye yerleştiren kilit bir faktör olarak gösteriyor. Ayrıca, kurumsal kripto varlık yöneticisi Grayscale’in istikrarlı BTC satın alımlarını da Bitcoin’in fiyatını destekleyen bir faktör olarak adlandırıyor.

2021 BTC İçin Yükseliş Yılı

Bloomberg analisti Mike McGlone, Bitcoin’in 2020 fiyat hareketinin, nihayetinde BTC’nin 100 kat arttığı bir boğa döngüsünden önceki 2015’i anımsattığını söylüyor.

“2020 yılındaki Bitcoin, 2015 deja-vusu olabilir. Bazı temel teknik göstergeler, 2021’de Bitcoin için güçlü bir yükseliş yılı olduğuna işaret ediyor. 2020’de, kripto para birimi 50 aylık hareketli ortalamanın altına düştü ve 180 günlük volatilite Kasım başında %40’ın altına geriledi. Bu temel çiftle en son 2015 yılında Bitcoin 200 dolara yakın dibe vurdu; 2017’de yaklaşık 100 kat yükseldi.”

Analist, Bitcoin oynaklığının doğal olgunlaşma ve benzer yüksek hız değerlenme şansı ile azaldığını gördüğümüzü söylüyor. Ona göre kripto para fiyatı önümüzdeki yıllarda artabilmesi için olgunlaşacak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x