Yükleniyor...

Usta Trader Peter Brandt: Bitcoin (BTC) Büyük Bir Yükseliş İçin 2 Seviyenin Üstesinden Gelmeli

Tecrübeli trader Peter Brandt’e göre, lider kripto para birimi kritik direnç alanlarını ortadan kaldıracak bir ralli gerçekleştirene kadar Bitcoin fiyatının yükselmeyeceğini söyledi.

usta trader peter brandt bitcoin btc buyuk bir yukselis icin 2 seviyenin ustesinden gelmeli 0

Tecrübeli trader Peter Brandt’e göre, lider kripto para birimi kritik direnç alanlarını ortadan kaldıracak bir ralli gerçekleştirene kadar Bitcoin fiyatının yükselmeyeceğini söyledi.

Brandt, Bitcoin’in üç haftadan fazla bir süredir kabaca 30.000 ila 40.000 dolar arasında sıkışıp kaldığını ve bunun boğaların piyasayı kontrol etmediğini gösterdiğini söylüyor. 

“Fiyat şimdilik aralıktan çıkamadı. İşlem aralığının alt bölümünde üst üste 23 gün geçirdi. Dizlerinin üzerinden ineseye kadar yükseliş yok.”

usta trader peter brandt bitcoin btc buyuk bir yukselis icin 2 seviyenin ustesinden gelmeli 1

Brandt’ın grafiğine göre, Bitcoin 35.000 dolar ve 40.000 doların üzerinde iki dirençle karşı karşıya bulunuyor. Usta trader daha önce, boğaların piyasanın daha fazla düşmesini önlemek için bir hamle yapması gerektiğini söylemişti.

Trader, yaklaşık iki ay önce oluşan baş ve omuz (H & S) formasyonunun, Bitcoin formasyonun boyun çizgisini kırdıktan sonra yaklaşık %30 oranında düştüğü için tamamlanmış olduğunu da ekliyor. Trader’lar baş ve omuz formasyonunu düşüş sinyali olarak yorumlarlar. Bu yükseliş trendinin tersine döndüğünü gösterir:

“Mayıs ortasında tamamlanan BTC’deki H ve S tepesi hedefine ulaştı.”

usta trader peter brandt bitcoin btc buyuk bir yukselis icin 2 seviyenin ustesinden gelmeli 2

Brandt ayrıca Dogecoin’in fiyat hareketini de yakından izliyor. Tecrübeli trader, altcoin’in de bir baş ve omuz formasyonu oluşturduğunu söylüyor.

usta trader peter brandt bitcoin btc buyuk bir yukselis icin 2 seviyenin ustesinden gelmeli 3 1

Baş ve omuz formasyonu düşüş eğiliminde görünse de, deneyimli trader formasyonu, teknik alım satım kalıpları genellikle başarısız olduğu için DOGE trend dönüşünün gerçekleşmeyebileceğini vurguluyor:

“Bir kalıbın, tamamlanana kadar kalıp olmadığı her zaman belirtilmelidir. O noktada, tamamlanmış bir kalıp birkaç şey yapabilir:

1. Başarısız olur ve tersi yönde gerçek hareket sergiler.

2. Şekli değişir ve herkesi yıpratır.

3. İşaret ettikleri gerçekleşir.”

Dogecoin (DOGE), yayın saati itibariyle 0.1935 dolar seviyesinden işlem görüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x