Yükleniyor...
Sponsored

USTC, Gelişmeler Sonrası Yükselişe Geçti

Terra krizinin öne çıkan stablecoin'i UST'nin yeni versiyonu USTC, gelişmeler neticesinde yükselişe geçti.

USTC Gelismeler Sonrasi Yukselise Gecti

Terra krizinin öne çıkan stablecoin’i UST’nin yeni versiyonu USTC, gelişmeler neticesinde yükselişe geçti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Geçtiğimiz aylarda yaşanan Terra krizinin baş mimarı olarak bilinen UST, depeg sonrası yapılanmayla USTC imajını oluşturdu. Stablecoin’in tekrar peg’lenmesini gelmesini isteyen şirket, çeşitli gelişmelerde bulundu. Yatırımcıların merakla beklediği USTC gelişmelerine, Tobias Andersen’in fikri damga vurdu. Haber etkisi popüler stablecoin’i yükselişe geçirdi.

USTC Neden Yükseliyor?

Terra Classic ekibinin çekirdek geliştiricisi Tobias Andersen, USTC için bir peg önerisinde bulundu. Yapılan öneri topluluk tarafından hızlı bir şekilde kabul görürken, fiyata yansıması ise gecikmedi. USTC 0.030 dolar seviyelerinden, 0.045 dolar seviyelerine kadar bir yükseliş yaşadı.

Andersen, topluluğun yoğun gündeminde tuttuğu stablecoin’i peg haline getirebileceğini iddia etti. Yaptığı öneride, işlem vergilerinin yakımı ve staking ödül faizlerinin yakımı gibi methodlara bir başka yöntem eklendi. Bölünmüş havuzlar şeklinde belirtilen yöntem, Kantitatif Sıkılaştırma yolunu izleyecek. Stake havuzlarını bölmeyi ve USTC için farklı takaslar çıkarmayı gündeme alan yöntemde, artan ağ aktivitesi yol gösterici olacak. Teklife göre, yeni jetonlar ortaya çıkacak ve bunlar USTC’yi destekleyecek.

Teklifin topluluk tarafından onaylanması, anlık yükseliş hareketini de beraberinde getirdi. Ayrıca, topluluğun en büyük influencerlarından biri olan Classy Crypto, sosyal medyadan yaptığı paylaşımıyla bunu en iyi re-peg önerisi olarak nitelendirdi.

USTC Grafik, Yükseliş Sürecek mi?

Kripto topluluğunun ve Terra mağdurlarının yoğun ilgisi, USTC yükselişini körüklemeye devam edebilir. Andersen’in yapmış olduğu öneri yürürlüğe girerse, peg haline gelme konusunda ciddi bir adım atılmış olacak.

USTC Grafik Yukselis Surecek mi

USTC, alım yönlü baskının etkisiyle direnç seviyelerini kırmayı başardı. Popüler stablecoin’in tekrar 1 dolar seviyesine dönebileceği beklentileri, boğaları piyasaya çekti. Kötü gidişatına ve düşen trendine son veren stablecoin, 0.04551 direncinden red yiyerek geri çekildi. Bu dirençte biriken satışları karşılayamayan proje, anlık yüzde 10’dan fazla geri çekilme yaşadı.

Popüler stablecoin’in yükselmesi için, 0.04551 dolar direncini güçlü bir şekilde aşması gerekiyor. Bu direnç seviyesinin kırılmasıyla birlikte, karşısına çıkan güçlü dirençlerden biri de 0.0526 dolar civarı olarak göze çarpıyor.

Boğaların yorulmasıyla düşüş yaşanırsa, 0.0372 dolar civarındaki destekten güç alması gerekecek. Neticede 0.035 dolar psikolojik destek seviyesi olarak öne çıkıyor.

Grafikler her ne kadar yön konusunda boğa görünümlü olsa da bu tarz coin’lerde haber etkisinin önemini unutmamak lazım. Öneri uygulanmaya başlarsa, yükseliş devam edebilir ancak kabul edilmezse fiyatta güçlü bir düşüş yaşanabilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x