Yükleniyor...

Uswitch, Metaverse’e Hazır Ülkeleri Belirledi

Uswitch tarafından yapılan yeni bir çalışma, sabit geniş bant hızlarını ve teknik standartları inceleyerek metaverse'e hazır ülkeleri belirledi.

Uswitch Metaversee Hazir Ulkeleri Belirledi

Uswitch tarafından yapılan yeni bir çalışma, sabit geniş bant hızlarını ve teknik standartları inceleyerek metaverse‘e hazır ülkeleri belirledi.

Blockchain benimsenmesinin giderek artması, beraberinde getirdiği sektörlerin de gelişmesine yol açtı. Özellikle, metaverse ve DeFi tarafına yoğun ilgi gösteriliyor. Her ne kadar kripto piyasasında ayı trendi hakim olsa da benimsenme oranları giderek artış gösteriyor. Özellikle kurumsal şirketler ve ülkeler, yeni teknolojinin içinde yer almak için mesai harcıyor. Metaverse, en ciddi yatırımları alan teknolojik gelişmelerden birisi oldu. Meta CEO’su Mark Zuckerberg, ciddi bir yatırım ile metaverse konusunda adım attı. Tüm bu gelişmelerin ortasında, bir internet ve telefon hizmeti araştırmacısı olan Uswitch yeni bir çalışma yaptı. Araştırma şirketi, ülkelerin metaverse konusunda hazır olup olmadığını inceledi.

Uswitch, Metaverse’e En Hazır Ülkeyi Hollanda Olarak Belirledi

Araştırma şirketi Uswitch, metaverse‘e en hazır ülkeler listesinde birinciliği Hollanda’ya verdi. Araştırmaya göre Hollanda, 106.51 Mbps ile en yüksek ortalama sabit geniş bant hızlarından birine sahip oldu. Ayrıca ülke, geçen yıl kişi başına yaklaşık 6 bin dolarlık yüksek teknoloji ihracatı gerçekleştirdi.

Hollanda‘nın birinciliği aldığı listede, İsviçre ikinciliği ve Litvanya üçüncülüğü aldı. Malta ve Fransa ise bu üçlünün ardından geliyor. Metaverse‘e en hazır bu beş ülke, gelişmekte olan Web3 alanına da yoğun ilgi gösteriyor. Özellikle Malta, uzun süredir blockchain ve Web3 merkezi oldu.

Uswitch, bu araştırmayı yaparken çeşitli kriterleri gözden geçirdi. Bu kriterler, sabit geniş bant hızları, geniş bant paket fiyatları, blok zinciri finansal girişimlerinin sayısı ve yüksek teknoloji ihracatının fiyatının bir kombinasyonu oldu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x