Yükleniyor...

Uyuşturucu Satıcısından 56 Milyon Dolarlık Bitcoin Ele Geçirildi

İrlanda'da bir uyuşturu satıcısı, yetkililer tarafından yasa dışı olarak uyuşturucu bulundurmak ve uyuşturucu tedarik etmek suçlamaları ile tutuklandı.

Btc 2020 boğa 1

İrlanda’da bir uyuşturu satıcısı, yetkililer tarafından yasa dışı olarak uyuşturucu bulundurmak ve uyuşturucu tedarik etmek suçlamaları ile tutuklandı. Uyuşturucu satıcısının birçok bağlantısını da açığa çıkaran yetkililer 56 milyon dolar değerinde Bitcoin (BTC) ele geçirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yerel haber kaynaklarına göre, İrlandalı kolluk kuvvetlerinden olan Criminal Assets Bureau (CAB), Şubat 2017’den bu yana Clifton Collins ismindeki bu uyuşturucu satıcısını yakın takibe aldı. İrlanda’nın yüksek kesimleride yer alan Wicklow Dağları’nda gerçekleştirilen operasyonda Collins’in aracında yüksek miktarda uyuşturucu madde bulundu. Soruşturmanın derinleştirilmesinin ardından önce kenevir yetiştirilen bir çiftliğe ulaşan yetkililer daha sonra ise yasa dışı yollardan elde edildiği düşünülen Bitcoin’lere ulaştı.

49 yaşındaki uyuşturucu satıcısı Clifton Collins’in uzun bir süre önce yasa dışı faaliyetlerden kazandığı paraları Bitcoin’e yatırdığı düşünülüyor. Mahkeme kararına göre suçtan kazanılan gelir olarak kabul edilen Bitcoin’lerin “Suç Gelirlerinin Aklanması” mevzuatınca el konulmasına karar verildi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x