Uzaya Kripto Para Cüzdanı Gönderdiler • Coinkolik
Yükleniyor...

Uzaya Kripto Para Cüzdanı Gönderdiler

Hizmet odaklı bir alan olarak tasarlanan Blockchain startup’ı SpaceChain, kripto para cüzdanı teknolojisini Uluslararası Uzay İstasyonu'na (ISS) gönderdi.

Uzaya Kripto Para Cüzdanı Gönderdiler

Hizmet odaklı bir alan olarak tasarlanan Blockchain startup’ı SpaceChain, kripto para cüzdanı teknolojisini Uluslararası Uzay İstasyonu’na (ISS) gönderdi. CRS-19 ticari ikmal servisinin bir parçası olan Elon Musk’ın SpaceX Falcon 9 roketi, 6 Aralık tarihli bir basın bültenine göre, SpaceChain’in donanım cüzdan teknolojisini ISS’ye sundu.

Kripto Para Cüzdanı Ticari Platformda Kullanılacak

Teknoloji daha sonra İstasyondaki ticari platforma kurulacak. Girişim, çok sayıda imzalı işlem yaratarak blockchain bazlı işlemlerin alındığını, yetkilendirildiğini ve yeniden iletildiğini göstermek üzere ayarlandı. Şirket, “kurulan ağlara alan tabanlı taşıma yükleri ekleyerek, işletmelerin siber saldırılara açık ve yalnızca merkezi karasal sunucularda barındırılırken hacklenebilecek dijital varlıkların iletiminin güvenliğini artırabileceğine inanıyor” dedi.

8 Aralık’ta Ulaşacak

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

SpaceChain, cüzdanın 8 Aralık Pazar gününe kadar ISS’ye ulaşmasını beklediğini doğruladı. Bundan sonra şirket bir çok uygulamayı test etmeye başlayacak. SpaceChain ayrıa, “ISS’de test edilen teknoloji, işlem doğrulamalarda ek güvenlikten yararlanan kripto borsaları, cüzdanlar ve saklama hizmetleri için geçerli olacak ve bu türden bir kullanım durumunun uygulanması için bazı paydaşlarla birlikte çalışıyoruz.”

Bununla beraber ticari platform entegrasyonu sayesinde cüzdan ve dünya arasında bilgi alışverişi de gerçekleştirilebilecek.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x