Yükleniyor...

Uzman Analist 2021 Yılında Ethereum’u Geçecek Kripto Parayı Paylaştı

Bloomberg Intelligence emtia stratejisti Mike McGlone, bir kripto para biriminin 2021'de piyasa değeri ile en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum'u geçebileceğini söylüyor.

Uzman Analist 2021 Yilinda Ethereumu Gececek Kripto Parayi Paylasti

Bloomberg Intelligence emtia stratejisti Mike McGlone, bir kripto para biriminin 2021’de piyasa değeri ile en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum’u geçebileceğini söylüyor.

Tether (USDT), Bitcoin ve ETH’den sonra piyasa değeri açısından en büyük üçüncü kripto olmayı başardı ve 2020 yılında XRP’yi geçti. Baskın stabilcoin Mart ayında koronavirüs sebebiyle yaşanan büyük piyasa çöküşünden bu yana kitlesel dalgalanmalar görse de şu anda CoinMarketCap’te yaklaşık 15.7 milyar dolarlık piyasa değeri ile oldukça iddialı bir şekilde ilerliyor.

Bloomberg’in kripto paralarla ilgili yeni bir raporunda McGlone, balon olarak adlandırdığı bu piyasa değerinin artmaya devam edeceğini düşündüğünü ekliyor.

“Stabilcoinlerin piyasa değerindeki hızlı artış, bizim görüşümüze göre merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC’ler) basılmasının an meselesi olduğunu gösteriyor. 2019’un başından bu yana görülen gerileme eğilimine dayanarak, bir yıldan kısa bir süre içinde Ethereum’un kapitalizasyonunu geçecek en iyi stabilcoin olan Tether’ın artan benimsenmesini durdurmak, şu aşamada zor görünüyor.”

İddialı Tether Tahmini!

Bu iddialı bir tahmin. Ethereum’un piyasa değeri şu anda Tether’ın neredeyse üç katı büyüklüğünde ve 44 milyar dolar civarında seyrediyor.

McGlone, USDT’nin “sözde kripto para birimlerinin aksine istikrarlı bir ödeme şekli” olduğunu belirtiyor. Ayrıca, 2017’de yaşanan kripto para balonundan sonra Tether’in öne çıktığını da ekliyor.

Ek olarak, emtia stratejisti Bitcoin’in 14.000 dolarlık temel direnci aşma yolunda ilerlediğini belirterek; bazı ölçümlerin de BTC’nin 2025 yılına kadar 100.000 dolara ulaşabileceğini gösterdiğini söylüyor.

Diğer analistler de Tether’in büyüyen piyasa değeri ile BTC fiyat artışları arasında bir bağlantı olduğuna işaret ediyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x