Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri Uzman Analist 2021 Yılında Ethereum'u Geçecek Kripto Parayı Paylaştı

Uzman Analist 2021 Yılında Ethereum’u Geçecek Kripto Parayı Paylaştı

ABONE OL:google-news

Bloomberg Intelligence emtia stratejisti Mike McGlone, bir kripto para biriminin 2021’de piyasa değeri ile en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum‘u geçebileceğini söylüyor.

Tether (USDT), Bitcoin ve ETH’den sonra piyasa değeri açısından en büyük üçüncü kripto olmayı başardı ve 2020 yılında XRP’yi geçti. Baskın stabilcoin Mart ayında koronavirüs sebebiyle yaşanan büyük piyasa çöküşünden bu yana kitlesel dalgalanmalar görse de şu anda CoinMarketCap‘te yaklaşık 15.7 milyar dolarlık piyasa değeri ile oldukça iddialı bir şekilde ilerliyor.

Bloomberg’in kripto paralarla ilgili yeni bir raporunda McGlone, balon olarak adlandırdığı bu piyasa değerinin artmaya devam edeceğini düşündüğünü ekliyor.

“Stabilcoinlerin piyasa değerindeki hızlı artış, bizim görüşümüze göre merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC’ler) basılmasının an meselesi olduğunu gösteriyor. 2019’un başından bu yana görülen gerileme eğilimine dayanarak, bir yıldan kısa bir süre içinde Ethereum’un kapitalizasyonunu geçecek en iyi stabilcoin olan Tether’ın artan benimsenmesini durdurmak, şu aşamada zor görünüyor.”

İddialı Tether Tahmini!

Bu iddialı bir tahmin. Ethereum’un piyasa değeri şu anda Tether’ın neredeyse üç katı büyüklüğünde ve 44 milyar dolar civarında seyrediyor.

McGlone, USDT’nin “sözde kripto para birimlerinin aksine istikrarlı bir ödeme şekli” olduğunu belirtiyor. Ayrıca, 2017’de yaşanan kripto para balonundan sonra Tether’in öne çıktığını da ekliyor.

Ek olarak, emtia stratejisti Bitcoin’in 14.000 dolarlık temel direnci aşma yolunda ilerlediğini belirterek; bazı ölçümlerin de BTC’nin 2025 yılına kadar 100.000 dolara ulaşabileceğini gösterdiğini söylüyor.

Diğer analistler de Tether’in büyüyen piyasa değeri ile BTC fiyat artışları arasında bir bağlantı olduğuna işaret ediyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Kaynakdailyhodl
Türkan Babacan
Türkan Babacanhttps://www.coinkolik.com
Uzun yıllardır İngilizce dilinde çevirmenlik, tercümanlık, bakanlıklarda proje danışmanlıkları yapan Türkan, aynı zamanda iyi düzeyde İspanyolca da bilmektedir. Hukuk fakültesi mezunu olan Türkan; çok yönlü olmayı sevmekte, bir süredir de kripto para birimleri alanında uzmanlaşmaya çalışmaktadır. Bu disiplinleri birleştirerek bilişim hukuku üzerine bir yüksek lisans eğitimi hedeflemektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar