Yükleniyor...

Uzman Analist: “Bitcoin (BTC) 8500 Dolar Seviyelerine Geri Çekilebilir”

Bu hafta Bitcoin, Mayıs ayından bu yana en kötü haftalık düşüşü yaşadı.

uzman analist bitcoin btc 8500 dolar seviyelerine geri cekilebilir

Bu hafta Bitcoin, Mayıs ayından bu yana en kötü haftalık düşüşü yaşadı. Hafta başında bu seviyeyi kırdıktan sonra fiyatın 12.000 doların üzerinde kalması bekleniyordu. Ancak yükseliş hissine rağmen, bir yandan da haftalardır uyarı işaretleri kendini gösteriyordu.

Fiyat değişikliklerini tespit ettiği bilinen nicel bir risk göstergesi, 21 Ağustos’ta aşırı alım seviyelerine ulaşmıştı ve bu yükseliş eğilimine rağmen varlığın ihtiyatlı olduğunu gösteriyordu.

Bu haftanın başlarında piyasaya bir satış baskısı girdiğinde uyarı sinyalleri nihayet doğrulandı. CryptoQuant’taki bir analist “Madenciler dünden beri alışılmadık derecede büyük miktarlarda BTC taşıyorlardı, madencilik cüzdanlarından Bitcoin’i çıkarıp borsalara gönderiyorlardı.” dedi.

Düşüş, CME makasını 9,750 dolar civarında kapatmak için 10.000 doların altındaki BTC’ye odaklanarak, çok sayıda düşüş tahminini beraberinde getirdi.

Bloomberg’deki Emtia Stratejisti Mike McGlone “1.900 Dolarlık altın gibi, Bitcoin’de de 10.000 dolar iyi bir başlangıç ​​düzeltme destek seviyesi. Borsa daha fazla düşmedikçe, 10.000 dolarlık Bitcoin desteği tutmalı. Düşen hisse senetleri BTC’yi 10.000 doların altına çekerse, yine de sonunda altın gibi öne çıkmasını bekliyorum.” dedi.

Daha fazla düşüş potansiyeline rağmen, bazı analistler düşüşün sağlıklı olduğunu düşünüyor.

Anonim bir analist olan Rekt Capital; “Bitcoin haftalık trend çizgisini kırdığı anda makro boğa piyasasını doğruladı. Ancak, boğa piyasalarındaki fiyat düzeltmelerinin sağlıklı bir büyüme döngüsünün doğal bir parçası olduğunu ve daha sonraki fiyat için bir gereklilik olduğunu düşünüyorum. Bitcoin daha yüksek seviyelere ulaşacaktır.” dedi.

Ayrıca “Bitcoin, makro yükseliş momentumunu korurken 8.500 dolara kadar geri çekilebilir.” dedi.

Son olarak, “Bu testlere bakarken, Bitcoin yarılanmasını da hesaba katmak gerekir. Her yarılanmadan sonra fiyat, yukarı tarafa doğru bu aralıktan çıkmadan önce bir ‘yeniden birikim’ aralığında konsolide olur, ancak daha sonra bir ‘yeniden test girişimi’ için aralığın tepesine doğru geri döner. Mevcut yarılanma aralığının tepesi yaklaşık 9.700 ABD dolarıdır ve bu, CME açığına denk gelmektedir.” dedi.

Teknik analiz ve açık faiz çizelgeleri sağlıklı bir geri dönüşe işaret ederken, nicel gösterge henüz “netleşmedi” yani yükseliş seviyelerine düştü. Dahası, makro ortam kesin olmaktan uzak görünmektedir. Bu nedenle, hisse senetleri düşmeye devam ederse; bunu BTC’nin de izlemesi muhtemeldir.

Bitcoin için sayısız temel analiz göz önüne alındığında boğa piyasası, fiyat 10.000 doların altına düşse bile büyük olasılıkla devam edecektir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x